“Sākumā filmē, tikai pēc tam palīdz?” Policija informēs, kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījuma

0 Komentāru

Glābēji un ceļu policija pēdējos gados novērojuši, ka cilvēki nelaimes gadījumus un autoavārijas vispirms cenšas nofotografēt un nofilmēt, lai dalītos sociālajos tīklos, un tikai pēc tam tiek domāts par palīdzības sniegšanu cietušajiem.

Tāpat autovadītāji pēc ceļu satiksmes negadījuma ne vienmēr izliek avārijas trijstūri, kā to paredz ceļu satiksmes noteikumi.

Policija atgādina, ka pēc negadījuma, kurā ir cietušie vai bojāgājušie, ir jāieslēdz avārijas signāls, jāizliek avārijas trijstūris, jāsniedz pirmā palīdzība cietušajiem un tad jāsauc glābēji.

Vineta Mistre
VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece

Statistikas dati rāda, ka katru gadu ir 300 gadījumi, kad kāda no prasībām netiek pildīta un visbiežāk tiek grēkots, neizliekot avārijas trijstūri. Esam fiksējuši, ka ik gadu notiek vairāki tādi negadījumi, kuri varētu nenotikt, ja avārijas trijstūris būtu izlikts.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā apliecina, ka arī tehniskās apskates laikā bieži vien tiek konstatēts, ka automašīna nav aprīkota ne ar ugunsdzēšamo aparātu, ne avārijas trijstūri.

No 8. novembra līdz 17. novembrim tiks īstenota informatīvā kampaņa, kuras laikā autovadītāji tiks informēti par to, kā rīkoties pēc ceļu satiksmes negadījumiem.

Statistikas dati liecina, ka šā gada 10 mēnešos, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo laika periodu, par 14% ir samazinājies ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits. Šogad reģistrēti 17 tūkstoši ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši 3990, bet bojā gājuši 110 cilvēki.

0 Komentāru