Sācies spēlfilmas “Mātes piens” uzņemšanas pirmais posms

0 Komentāru
Sācies spēlfilmas “Mātes piens” uzņemšanas pirmais posms
JĀNIS DEINATS

Filmu studija “Deviņi” un režisore Ināra Kolmane ar savu komandu sākuši filmēšanas pirmo posmu pilnmetrāžas spēlfilmai “Mātes piens”, kas tiek veidota pēc rakstnieces Noras Ikstenas populārā romāna motīviem, liecina informācija Nacionālā kino centra mājaslapā.

Pirmais filmēšanas posms ir sācies otrdien, 15. septembrī, un noritēs līdz oktobra sākumam. Šajā laikā plānots uzfilmēt epizodes, kuras attēlo laika posmu no 1981.-1983. gadam, kad māte (lomā Maija Doveika) atgriežas no Ļeņingradas un tiek nosūtīta strādāt lauku ambulancē, viņas meita (lomā Rūta Kronberga) dodas viņai līdzi uz laukiem, saskaras ar dzīvi lauku skolā un dzīvo līdzi mātes ciešanām.

Epizodiskās lomās šajā posmā filmēsies arī Indra Briķe kā mātes māte, mātes patēvs būs Juris Lisners, lauku skolas direktore – Elīna Vāne.

Šogad filmēšana galvenokārt notiks Limbažu rajonā un Rīgā. Liels ieguvums filmēšanas grupai ir Limbažu novada pašvaldības un iedzīvotāju atbalsts, arī iespēja filmēšanā izmantot VAS “Latvijas dzelzceļš” un AS “Pasažieru vilciens” vilcienu sastāvus, kādi tie bija 80. gados, un pārveidot Rīgas staciju atbilstoši padomju laiku izskatam.

Filmēšanas komanda izsaka lielu pateicību visiem cilvēkiem, kas atsaucas, dāvina un aizdod dažādus padomju laiku rekvizītus un apģērbus. Filmas ģenerālsponsors ir Latvijas zīmols, veikals-noliktava DEPO, viens no kopproducentiem – Latvijas tehnoloģiju un izklaides uzņēmums “Tet Studio”.

Filmas režisore ir Ināra Kolmane, scenārija autors Arvis Kolmanis. Filmēšanā piedalīsies starptautiska komanda – operators Rolands Leonavičs (Lietuva), mākslinieks Aļģirds Garbačiausas (Lietuva), rekvizitore Dace Rožlapa, kostīmu māksliniece Evija Džonsone, grima māksliniece Gunda Zvirbule, producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone, izpildproducente Ieva Majore un citi. Filmas aktierus atlasa aģentūra “Austra Casting”, kas aicina visus interesentus pieteikties masu skatu dalībnieku atlasei aģentūras mājaslapā.

Filmas projekts saņēmis finansiālo atbalstu Nacionālajā kino centrā un Eiropas Savienības programmā “Radošā Eiropa MEDIA”.

0 Komentāru