Komentāri

Renovācijas darbi bijušās Sarkanā Krusta slimnīcas ēkā Rīgā, Jāņa Asara ielā 3, sāksies oktobrī, apstiprināja SIA “Medicīnas sabiedrības ARS” (“ARS”) valdes priekšsēdētājs Māris Andersons.

Plānots, ka nākamā gada pavasarī šajā vietā durvis vērs “ARS” Agrīnās vēža diagnostikas un personalizētās medicīnas centrs, kura izveidošanā paredzētas vairāk nekā piecus miljonu eiro lielas investīcijas.

Tuvāko mēnešu laikā visos stāvos tiks nomainītas nesošās konstrukcijas, kā arī pilnībā pārbūvēts 750 kvadrātmetru plašais pirmais stāvs. Bet nākamajos posmos, kas sekos nākamgad, plānota operāciju bloka, ambulatoro un stacionāro nodaļu izbūve.

Projekta pirmās kārtas realizācijā kopumā tiks investēti 6,5 miljoni eiro, no kuriem 2,7 miljoni eiro novirzīti būvniecībai, bet 3,8 miljoni eiro – iekārtu un aprīkojuma iegādei.

Viens no jaunizveidotās slimnīcas darbības virzieniem, ko plānots veicināt, būs arī medicīnas pakalpojumu eksports, kuram “ARS” Latvijā saskata lielu potenciālu.

Projekta būvdarbu veiks SIA “Selva būve”, bet jaunās slimnīcas rekonstrukcijas projekta vadību un arhitektūras daļu īsteno SIA “Puna arhitekti”, būvkonstrukciju sadaļu izstrādājis “Celmiņa būvkonstrukciju projektēšanas birojs”. Tāpat projektam piesaistīti arī speciālisti no uzņēmumiem SIA “Efiko”, “A Ābeles birojs”, SIA “UMT”, SIA “Labie koki”, bet būvuzraudzību nodrošina SIA “Formas 2”.

Pašreizējās “ARS” telpas Skolas ielā 5 tiks saglabātas kā ambulatorā daļa, savukārt slimnīcā Jāņa Asara ielā 3 tiks koncentrēti dienas stacionāra un stacionāra pakalpojumi.

Kā ziņots, “ARS” plāns paredz, ka rekonstrukcijas pirmajā kārtā izveidotajā Diagnostikas nodaļā uzstādītās iekārtas ļaus būtiski uzlabot gan sirds asinsvadu slimību, gan agrīnu vēža diagnostiku. Diagnostikas nodaļā būs pieejama magnētiskā rezonanse, rentgens, sonogrāfs un citi izmeklēšanas un diagnostikas rīki un pakalpojumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl