Sāksies atbalsta programma grūtniecēm un viņu ģimenes locekļiem smēķēšanas atmešanai

0 Komentāru
Sāksies atbalsta programma grūtniecēm un viņu ģimenes locekļiem smēķēšanas atmešanai
PN/SCANPIX

31. maijā, Pasaules dienā bez tabakas, sāksies kustības “bezcigaretes.lv” izstrādāta atbalsta programma grūtniecēm un viņu ģimenes locekļiem smēķēšanas atmešanai, informēja Rīgas Dzemdību nama pārstāvji.

Rīgas Dzemdību nama Komunikācijas vadītāja Baiba Auzāne pastāstīja, ka šodien notiks tiešsaistes seminārs grūtniecības aprūpes speciālistiem par jaunām iespējām sniegt atbalstu grūtniecēm un viņu tuviniekiem smēķēšanas atmešanai.

Pasākumā piedalīsies Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītājs Uldis Mitenbergs, Rīgas Dzemdību nama galvenā ārste Dace Rezeberga, kustības “bezcigaretes.lv” valdes locekle Margrieta Akmens, psiholoģe un atkarību speciāliste Ingai Dreimane, kā arī Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas vadītāja Vija Veisa.

Tiešsaistes seminārs notiks šodien plkst.12, tiešsaistes platformā “Zoom”. Pasākumā aicināti pievienoties visi, kuri interesējas par profesionāla atbalsta sniegšanu smēķējošām grūtniecēm, tai skaitā grūtniecības aprūpes speciālisti.

Auzāne skaidroja, ka bērniņa gaidīšanas laikā gan topošā māmiņa, gan viņas ģimenes locekļi izjūt īpašu motivāciju atmest smēķēšanu, tomēr pat apzināšanās, kādu ļaunumu tabakas dūmi nodara augļa attīstībai un mātes veselībai, nereti nav pietiekami, lai topošā māte vai viņas partneris bez profesionāla atbalsta spētu atkarību pārtraukt.

Lai atbalstītu grūtnieces un viņu tuviniekus, kustība “bezcigaretes.lv” ir izveidojusi speciālistu vadītas atbalsta grupas smēķējošām grūtniecēm un viņu tuviniekiem. Vienlaikus Rīgas Dzemdību nama grūtniecības aprūpes speciālisti turpmāk savā ikdienas darbā ar grūtniecēm iekļaus “bezcigaretes.lv” izstrādātu algoritmu smēķējošu grūtnieču identificēšanā un informēšanā par atbalsta grupām atkarības uzveikšanai.

Vairāk informācijas iespējams uzzināt interneta mājaslapā “www.bezcigaretes.lv”.

0 Komentāru