Apkures sezona klāt; malkas cena uzlekusi par 25%

0 Komentāru
Apkures sezona klāt; malkas cena uzlekusi par 25%
Ilustratīvs foto: Hans Splinter /Flickr

Šajā apkures sezonā būtiski, par 25%, kāpusi malkas cena. Viens no iemesliem – Krievijas sankcijas.

Lai arī malka ir vislētākais kurināmais, šāds cenas kāpums sāpīgi sit pa kabatu mazāk turīgiem iedzīvotājiem. Zināms, ka malka nav parocīgākais kurināmais un pie tās iedzīvotāji paliek tieši salīdzinoši nelielo izmaksu dēļ.

Agris Brūniņš, SIA Malkas tirgus darbu vadītājs:

Latvijā finansiālās iespējas neatļauj cilvēkiem iegādāties dārgus katlus vai cita veida apkuri. Biežāk vecmāmiņas, tantiņas, onkulīši ir tie, kas kurina plītiņas. Dažkārt gados vecākie cilvēki joprojām gatavo ēst uz šīm vecajām plītiņām, un ziemā malka šiem cilvēkiem ir neaizstājama.

Deviņi kubikmetri jeb vidēji viena krava jau saskaldītas alkšņa malkas ar piegādi maksā 220 eiro. Lai apkurinātu divistabu dzīvoklīti gada aukstajā laikā, nepieciešamas divas šādas kravas gadā. Tātad – visai apkures sezonai malkas piegāde izmaksās vidēji 440 eiro.

Kādēļ malkas cena šosezon ir kāpusi par 25%?

Tas liecina par apkures sezonas sākumu, taču esot vēl viens iemesls un tas ir saistīts ar Krievijas sankcijām.

Didzis Palejs, Latvijas biomasas asociācijas LatBIO priekšsēdētājs:

Eiropas patērētāji, kas ir pirkuši kamīnmalku no Krievijas, pašlaik meklē alternatīvas piegādes vietas – pārsvarā Baltijā vai Austrumeiropā. Līdz ar to pieprasījums vietējā tirgū ir nedaudz palielinājies. Tas arī izraisījis cenas kāpumu.

0 Komentāru