Komentāri

Latvijā iegūtās zināšanas ir konkurētspējīgas pasaulē. To pierāda mūsu skolēnu labie sniegumi starptautiskajās olimpiādēs, īpaši informātikas, fizikas un ķīmijas priekšmetos, kuros iegūtas augstākās godalgas. Izcilos skolēnus šodien godināja Valsts prezidents, un vienlaikus tika iepriecināti nākamie starptautisko olimpiāžu dalībnieki – turpmāk dalību šajās sacensībās segs no Eiropas fondu līdzekļiem, nevis no ziedotāju atbalsta.

Kamēr vairums skolēnu vasaras brīvlaikā no mācībām atvilka elpu, 27 bērni cītīgi gatavojās un savus spēkus pierādīja starptautiskajās olimpiādēs, un mājās pārbrauca ar lieliskiem rezultātiem. Izcīnīta viena zelta, trīs sudraba, četras bronzas medaļas un saņemti sešus atzinības rakstus.

Skolēniem dalība šādā pārbaudē nozīmē ne tikai ceļojumu, bet arī iespēju pavērt sev plašāku ceļu uz labākajām pasaules augstskolām – piemēram, daudzi izcilnieki nebija klāt godināšanas ceremonijā, jo jau studē prestižās aizjūras universitātēs, tostarp Kembridžas Universitātē un Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtā.

Skatoties uz tiem cilvēkiem starptautiskajās olimpiādēs, liekas, ka viņi ir daudz gudrāki. Bet, kad pats nonāk tur, domāju, ka viņi nav tik gudri, ja jau es esmu tur. Un tad nāk tā sajūta, ka varbūt es pats arī esmu gudrs vienkārši.

Līdz šim došanās uz starptautiskajam olimpiādēm bija atkarīga no sponsoru un ziedotāju atsaucības, jo valstij šādam mērķim naudas neatliek. Tagad šī problēma atrisināta.

Sākot no šī mācību gada, mūsu starptautisko olimpiāžu dalībnieki varēs braukt pa Eiropas fondu līdzekļiem. Ir pieņemti vajadzīgie MK noteikumi, tā ka šis jautājums ir kārtībā.

Priekšā vēl vienas izmaiņas – turpmāk starptautisko olimpiāžu dalībniekiem uzreiz būs rezervēta budžeta vieta sevis izvēlētajā augstskolā, neņemot vērā centralizēto eksāmenu rezultātus.

Video

Lasi vēl