“Saķert viņu un mēģināt noturēt!” Apbalvo varonīgos ugunsdzēsējus, kuri izglāba sievietes dzīvību

1 komentārs

Apbalvoti Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji – Tomass Jaunzems un Boriss Rutkovskis, kuri rīkojās pašaizliedzīgi un noķēra no dzīvojamās mājas ceturtā stāva loga krītošu sievieti.

Tas izraisījis plašu rezonansi ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstu medijos.

Abiem puišiem par pašaizliedzīgu un varonīgu rīcību, glābjot cilvēka dzīvību, ceturtdien, 7. jūnijā, tika pasniegtas Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmes “Par pašaizliedzību”. Glābēji stāsta, ka šādas pieredzes iepriekš nav bijis un sievietes glābšanā izšķiroša bija katra sekunde.

Tomass Jaunzems
VUGD RRP ugunsdzēsējs

Nepagāja ne ilgs brīdis, un viņa jau grasījās lēkt, tas brīdis bija tāds moments – man jau bija viņa jāķer, ne par ko citu nedomāju, kā tikai saķert viņu un mēģināt noturēt. Kad es viņu ķēru, rokas negāja ciet tik ātri, cik viņa krita, un tā sajūta bija – ka drēbes izslīd. Tikai pēc sekundes es sapratu, ka esmu tomēr viņu noķēris.

Kamēr Tomass pie loga gaidīja kritienu, otrs glābējs nodrošināja, lai pārtveršanas rezultātā glābēji var stingri noturēt krītošo cilvēku. Neskatoties uz to, ka sieviete sev līdzi varēja paraut arī pašu glābēju – puiši norāda, – šādos brīžos galvenais ir cilvēks, kas jāizglābj. Par pašu drošību viņi nedomājot.

Boriss Rutkovskis
VUGD RRP ugunsdzēsējs

Jāpalīdz tai sievietei, jāizglābj viņa, tur nebija variantu. Mēs tādos brīžos nedomājam par sevi, mēs domājam par tiem cilvēkiem, kuri mums jāizglābj.

Gandarījumu par puišu varonību pauž arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks. Viņš norāda, ka glābēji cilvēku dzīvības glābj katru dienu, bet šis ir gadījums, kas pierāda, ka ugunsdzēsēji spēj rīkoties arī situācijās, kas iepriekš nav pieredzētas.

Oskars Āboliņš
VUGD priekšnieks

Šeit bija ātra rīcība, domājot ārpus rāmjiem, lai glābtu cilvēka dzīvību, un tas tika ļoti veiksmīgi īstenots, un paldies puišiem par to, ko viņi izdarīja, un tiešām es lepojos ar to, ka ir tādi ugunsdzēsēji glābēji. Tomass tobrīd nedomāja par savām veselības problēmām un darīja visu pēc labākās sirdsapziņas, riskējot ar savu veselību uz dzīvību.

Maija beigās glābēji saņēma izsaukumu uz kādu daudzdzīvokļu māju, kur sieviete grasījās izlēkt pa ceturtā stāva logu. Sievietes kaimiņi no stāvu zemāk esošā dzīvokļa ielaida glābējus, kuri varēja sievieti pārķert kritienā. Abu puišu pašaizliedzīgā rīcība plaši apspriesta arī ārvalstu medijos, kur mūsu glābēji nodēvēti pat par supervaroņiem.

1 komentārs