Sākas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku e-formāta filmēšana

0 Komentāru

Ar Kuldīgas un Ventspils novadu tautas deju kolektīvu un koru priekšnesumu filmēšanu 12. jūlijā ārkārtīgi neierastā veidā sākušies Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, kuru auto ieradīsies pie kolektīviem līdz 29. jūlijam, vēsta TV3 Ziņas.

Katrā no e-svētku 43 filmēšanas vietām ieripina sauli simbolizējošo dekorāciju, ko sagaida dejotāji un koristi.

Projekta “Saulesvija” centiens ir katras pašvaldības estrādē improvizēt tradicionālo svētku gājienu Rīgā, kad kolektīvi saņem un velta aplausus un uzsaucienus.

Te gan to viņi dara paši sev, jo pandēmijas ierobežojumu dēļ uz e-svētku filmēšanām nav ļauts ielūgt skatītājus. Vietējie ļaudis arī Jūrkalnē bija interesējušies, vai drīkst nākt. Pašvaldībās nofilmētie priekšnesumi būs skatāmi interneta vietnē “nāc-gavilēt”.

Inga Krišāne, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku projekta “Saulesvija” vadītāja

“Šoreiz pat vairāk mēs varam viņiem uzmanību pievērst nekā Brīvības ielā, kad viņi dodas un citi skatās – vai es savu puiku tur redzēšu, ā, nē, tur kaimiņu meitene. Šoreiz ir iespēja ieraudzīt.”

Tiesa gan, visus tāpat tomēr nevarēs ieraudzīt. Daļa dalībnieku palikuši mājās, jo šajos pasākumus nedrīkst būt vairāk par 50 cilvēkiem. Līdz ar to, piemēram, no Ances pamatskolas ieradās vien septiņi dejotāji, no Zūru pamatskolas – astoņi.

Elita Kuģeniece, Ventspils novada Ances pamatskolas deju kolektīva vadītāja

“Loģisku punktiņu šiem svētkiem pielikt, un lai bērniem būtu kaut kas priecīgs un par atmiņu no šiem jocīgajiem svētkiem.”

“Jebkuram kārtīgam dejotājam gribas vairāk, bet ir labs noslēgums. Man šķiet, visiem, kas te bija, ir labs noskaņojums,” spriež Lelde, Ventspils novada Ances pamatskolas deju kolektīva dalībniece.

“Noteikti nebūs tā kā īstajos dziesmu svētkos, bet vismaz kaut kas notiek. Mēs neesam tikušās kādu pusgadu, dziedam. Ļoti jauki satikties,” tā savukārt Melānija, Ventspils novada 5.-9. klašu apvienotā kora dalībniece.

Marta, Ventspils novada 5.-9. klašu apvienotā kora dalībniece

“Vismaz kaut kas ir no tiem dziesmu svētkiem, ka tu vari uzvilkt kora tērpu, uzlikt vainagu. Sajūta ir kaut cik.”

“Protams, ka gribējās būt Rīgā uz lielajiem dziesmu svētkiem, bet šis arī ir diezgan labs variants. Jāpriecājas, ka mēs vismaz šādi varējām kopā dziedāt. Būtu kaut vai vietējie atnākuši paklausīties, bet kāda ir tā situācija, tāda ir,” norāda Romāns, Ventspils novada 5.-9. klašu apvienotā kora dalībnieks.

E-svētku filmētājiem līdzi brauc arī virsdiriģents, izsniedzot pateicības rakstus par grūto posmu ar attālinātajiem mēģinājumiem “Zoom”, par nepadošanos.

“Es varu noliekt galvu kolektīvu vadītāju priekšā, ka jūsos nav zudusi enerģija,” atzīst 12. Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģents Mārtiņš Klišāns.

Daļa Ventspils novada dejotāju un koristu 12. jūlijā pauda sarūgtinājumu, ka viņiem šie svētki vismaz pagaidām aprobežojušies vien ar vienu deju un vienu dziesmu klātienē. Organizatori gan saka, – katra pašvaldība atsevišķi var lemt, vai bērniem un jauniešiem vēlāk rīkot koncertus. Ja epidemioloģiskā situācija ļaus – ar skatītājiem.

Inga Krišāne, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku projekta “Saulesvija” vadītāja

“Pašvaldības par to domā. Daļa to darīs 1. septembrī, daļa koncertēs 18. novembrī. Valsts svētku koncertus veidos no dziesmām, dejām un skaņdarbiem, kas ir iekļauti dziesmu un deju svētku repertuārā.”

0 Komentāru