Sākas militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze

1 komentārs
Sākas militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze
PUBLICITĀTES FOTO

Pirmdien, 6.septembrī, sākas militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze, vēsta “900 sekundes”.

Militāro mācību “Namejs 2021” aktīvā fāze norisināsies Rīgā, vairākās Pierīgas pašvaldībās un Bauskā.

Aktīvās fāzes laikā Zemessardzes pirmā Rīgas brigāde patrulēs, ierīkos slēpņus, patruļbāzes un kontrolpunktus, kā arī izpildīs citus mācību uzdevumus.

Iedzīvotāji aicināti izturēties ar izpratni pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem un neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos ārpus militārajiem poligoniem.

Tikmēr pēc 1. Rīgas brigādes mācību aktīvās fāzes tiks sniegts brigādes atbalsts Zemessardzes 1. Vidzemes un 3. Latgales brigādei, kā arī veiktas citas mācību aktivitātes, kas nav saistītas ar aktīvu mācību izspēli apdzīvotās vietās. Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021” visā Latvijā norit no 30. augusta līdz 3. oktobrim. Tās tiek apvienotas ar Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes militārajām mācībām “Sudraba bulta”.

Mācības norisit divās fāzēs – augusta nogalē un septembra pirmajā pusē tiek trenētas darbības hibrīdapdraudējuma apstākļos, savukārt septembra otrajā pusē tiks izspēlēts konvencionālā apdraudējuma scenārijs.

Jau ziņots, ka no 6. līdz 12. septembrim Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Bauskas un Ropažu novados – notiks Nacionālo bruņoto spēku militārās mācības “Namejs 2021”. Mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros.

1 komentārs