Komentāri

Bibliotēku lasītājiem ir iespēja kļūt par rakstniekiem. Šādu iespēju piedāvā pašvaldību bibliotēkas, kas aicina lasītājus piedalīties Latvijas simtgadei veltītā erudīcijas konkursā. Iedzīvotājiem būs iespēja ne tikai lasīt un izzināt, bet arī rakstīt esejas.

Kopumā valstī ir 800 bibliotēkas. Lai rosinātu lasītājus aktīvāk izzināt Latvijas valsts, savas pilsētas, novada vai pagasta vēstures nozīmīgos notikumus, tiek organizēts erudīcijas konkurss. Konkursa dalībniekiem jābūt reģistrētiem bibliotēku lasītājiem. Sacensība tiks piedāvāta divās kategorijās – “Radošajiem”, kuriem būs jāuzraksta eseja un “Erudītajiem”, kuriem būs jāatbild uz jautājumiem. Līdz novembra beigām, var rakstīt esejas par notikumiem, kas raksturo vai ir saistīti ar Latviju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mirdza Dzirniece
Ādažu bibliotēkas vadītāja

Vecākā, vidējā gājuma paaudze varbūt no savas atmiņas vai pieredzes, kā viņi Latvijas atjaunošanu atceras, – varbūt barikāžu laiku, principā jebko, kur par Latvijas vārdu var runāt pozitīvā nozīmē.

Konkurss ilgs gadu. Esejas par Latvijas notikumiem varēs rakstīt arī pavasarī, kad sekos konkursa otrā kārta. Tad eseju tēma būs Latvijas vietas, bet nākamajā rudenī – Latvijas cilvēki. Informācija par šo konkursu ir visās bibliotēkās.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl