Sākas kampaņa “Pārgalvis = Bezgalvis”! Aicina jauniešus nebūt pārgalvīgiem uz ūdens

0 Komentāru

Lai aicinātu jauniešus nebūt pārgalvīgiem, lecot ūdenī un sportisko aktivitāšu laikā izmantot atbilstošu aizsargekipējumu, Slimību profilakses un kontroles centrs sāk kampaņu “Pārgalvis = Bezgalvis”.

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pastāstīja mugurkaula ķirurgs Artis Gulbis, šobrīd nav pieejama statistika par to, cik vidēji gadā tiek gūtas traumas, kas saistītas ar pārgalvīgu rīcību uz ūdens.

“Tajos gados, kad bija pieejama šī statistika, vidēji bija no pieciem līdz pat 25 pacientiem gadā, kas palika paralizēti pēc lēkšanas ar galvu ūdenī,” skaidro Gulbis.

Savukārt kampaņas “Pārgalvis = Bezgalvis” vēstnieks ir Mikus Ozols, kurš piekritis dalīties ar savu pieredzi, jo pats guvis smagu traumu pēc lēciena ūdenī.

“Neleciet ar galvu ūdenī. Ejiet peldēties tāpat. Mēs nezinām, kura būs tā liktenīgā reize,” stāsta Ozols. Vienlaikus viņš norāda, ka ārstniecība pēc šādas traumas ir ilgstoša.

“Tu esi atkarīgs no mediķiem. Pēc slimnīcas pēc iespējas ātrāk jātiek uz rehabilitāciju. Ja agrāk rehabilitācija bija ilgāka, tad tagad tā ir samazināta, visticamāk, finansējuma dēļ. Bet rehabilitācijai vajadzētu būt ilgākai,” min Ozols.

 

0 Komentāru