Sāk vākt parakstus, lai naudu no ārvalstīm emigrējušie varētu pārskaitīt bez dubulta nodokļa

11 komentāri
Sāk vākt parakstus, lai naudu no ārvalstīm emigrējušie varētu pārskaitīt bez dubulta nodokļa

Eiropas Latviešu apvienība (ELA) portālā ManaBalss.lv sākusi vākt parakstus, lai aicinātu Saeimu paredzēt iespēju ārvalstīs strādājošo Latvijas cilvēku tuviniekiem Latvijā saņemt atbalstu bez dubulta nodokļu sloga un administratīviem šķēršļiem.

ELA aicina veikt grozījumus Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot, ka:

1. ar IIN neapliek dāvinājumus iztikai, ko fiziskām personām sniedz Latvijas valstspiederīgie ar ārvalstīs reģistrētu dzīvesvietu;

2. fiziskai personai ir pienākums iesniegt deklarāciju tikai par tādiem dāvinājumiem iztikai, kuru vērtība no viena Latvijas valstspiederīgā ar ārvalstīs reģistrētu dzīvesvietu taksācijas gadā pārsniedz 12 minimālo mēnešalgu apmēru.

Jau iepriekš vēstīts – aizbraucēju atsūtītās naudas dēļ Latvijā saņēmējiem var sanākt nepatikšanas! – brīdina VID

“Ārvalstīs dzīvojošie ap 370 000 Latvijas piederīgie ik gadu uz Latviju nosūta vairāk kā pusmiljardu eiro jeb 5% no Latvijas IKP – tikpat, cik valdības gada tēriņi valsts aizsardzībai un veselības aprūpei kopā. Šī nauda nav tikai abstrakti skaitļi. Daudziem jo daudziem Latvijā ir ”dzīvības līnija”. Tie ir iztikas pamatlīdzekļi, par ko gados vecākiem vai slimības skartajiem iegādāties zāles un apmaksāt ārstus, tā ir skolas nauda gados jaunākiem, tas ir atbalsts mājokļa vai saimniecības uzturēšanai Latvijā,” vēsta ieraksts ManaBalss.lv.

“Tas ir emigrējušo brīvprātīgs un bieži smagā darbā nopelnīts ieguldījums Latvijas cilvēkos un ekonomikā. Tas ir atspaids ne tikai tuviniekiem, bet visai valstij, kam citādi nāktos risināt daudz asāku sociālo spriedzi. VID ārvalstīs dzīvojošos latviešus brīdina, ka naudas saņēmējiem Latvijā šīs summas jādeklarē (laulātajam/tuviem radiem – virs 4000 eiro/gadā, bet citiem – virs 1425 eiro/gadā) un par tām jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 23% apmērā (virs 1425 eiro, izņemot laulātos/tuvus radus). Šīs summas pat nesasniedz minimālo iztikas apmēru Latvijā,” vēsta ieraksts.

Noskaties arī LNT Ziņu sižetu par šo tēmu:

Pārsteidzoši daudzi Latvijas iedzīvotāji tuvākā nākotnē plāno pamest Latviju

Šajā gadā beidzas Ekonomikas ministrijas izstrādātais Reemigrācijas atbalsta pasākumu plāns, un jauna plāna šajā jomā nav, jo ministrijas ieskatā tādu nevajag. Tikmēr joprojām turpinās iedzīvotāju aizbraukšana no valsts – tiesa gan, statistika liecina, ka tā nav tik izteikta kā krīzes gados.

Pārsteidzoši daudzi – 44% – Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uz šo jautājumu atbildējuši apstiprinoši, proti, viņi norādījuši, ka paši vai kāds no viņu radiem vai paziņām tuvākā nākotnē plāno pamest Latviju labāka darba atalgojuma vai labāku dzīves apstākļu meklējumos.

11 komentāri