Sāk kriminālprocesu par Iekšlietu ministrijas videokameru iegādi

4 komentāri

Saistībā ar Iekšlietu ministrijas (IeM) videokameru iegādes skandālu sākts kriminālprocess par kādas amatpersonas prettiesiskām darbībām, vēsta TV3 Ziņas.

IeM Informācijas centrs aprīlī un maijā piešķīra divus pasūtījumus uz četriem gadiem par kopumā 2,6 miljoniem eiro firmai “KB Open”, kas iepirkuma laikā piederēja IeM parlamentārās sekretāres Boles dēlam Kārlim Bolem. Firmai bija jāpiegādā programma, kas spētu vienotā tīklā savienot visas valstij un pašvaldībām piederošās video novērošanas sistēmas un ļautu apstrādāt safilmēto, kā arī jāpiegādā un jāuzstāda video novērošanas kameras. Firma reģistrēta vien gadu iepriekš.

Jūlijā Iekšējā drošības birojā uzsākts kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kurā veikta izmeklēšana pret Informācijas centra amatpersonu un “KB Open”.  Informācijas centra iepirkumu komisijas locekļiem izteiktas piezīmes un rājieni, bet vērienīgais projekts iesaldēts, un par to ministrijas pārstāvim ir vislielākās rūpes.

Dimitrijs Trofimovs, IeM valsts sekretārs

“Mums šeit ir ļoti nopietna izšķiršanās – saprotam, ka projekts ir ļoti nozīmīgs, atbalsts ir ļoti nozīmīgs, ir veikta pirmatnējā darbība – piegādātas kameras, bet diemžēl netiekam tālāk, jo zināmā mērā tas viss process tika diskreditēts ar to, kādā veidā tas ir darīts. Ļoti gribētu īstenot šo projektu bez aizķeršanās, iegādāties programmatūru, aprīkot ar kamerām, kas ir labas!”

KNAB šajā lietā pārkāpumus par iespējamu amatpersonu interešu konfliktu nesaskatīja, savukārt Iepirkumu uzraudzības birojs vēl gatavo atbildi.

Aivars Apša, KNAB pārstāvis

“No biroja puses komisijas un pārējo iesaistīto personu darbībās nav konstatēti pārkāpumi.”

“Uzreiz būs jautājums, kāpēc vēl neesam savu viedokli pauduši, daļēji lēnāk sanāk dokumentu aprite, jo dokumentu daļu izņēmis IDB, šobrīd dokumentiem šajās dienās vajadzētu būt visiem, lai process virzītos uz priekšu, mēs varētu lēmumu tuvākajā laikā pieņemt,” paskaidroja Iepirkumu uzraudzības biroja vadītājs Artis Lapiņš.

IeM pārstāvis Saeimas deputātiem 14. septembrī skaidroja, ka firmas iesniegtais piedāvājums neatbilda sarunu procedūras nolikumā izvirzītajām prasībām, kā rezultātā “KB Open” bija izslēdzams no turpmākās dalības iepirkuma procedūrā. Turklāt ministrijas Informācijas centrs nebija saņēmis nepieciešamo atļauju sarunu procedūras veikšanai, pretendentu piedāvājumu atvēršana veikta vienpersoniski, bez pārējo iepirkuma komisijas locekļu klātbūtnes, arī pretendentu piedāvājumu vērtēšana notika ārpus iepirkuma komisijas sēdēm, kas pārkāpj Publisko iepirkumu likumu.

4 komentāri