Sāk kampaņu “Jods Tavai veselībai!”

0 Komentāru

“Jods Tavai veselībai!” – kampaņu ar šādu nosaukumu sāk Slimību profilakses un kontroles centrs.

Joda deficīts uzskatāms par vērienīgu problēmu daudzviet pasaulē, tai skaitā Latvijā. Vairāk nekā 70% Latvijas iedzīvotāju ir nepietiekams joda daudzums organismā, liecina Veselības ministrijas (VM) veiktais pētījums. Lai skaidrotu joda nozīmi un veicinātu pietiekamu joda uzņemšanu ikdienā ar uzturu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk kampaņu.

Uzsākot kampaņu “Jods Tavai veselībai!”, SPKC rīko ekspertu sarunu par joda nozīmi veselībā. Tā būs vērojama tiešsaistē piektdien, 22. oktobrī, plkst. 11.00. Eksperti runās par pētījuma datiem par Latvijas iedzīvotāju sāls un joda patēriņa paradumiem, nepieciešamību ikdienā uzturā lietot jodu saturošus produktus, kā arī piedāvās bērniem un pieaugušajiem piemērotas ēdienkartes nepieciešamā joda daudzuma uzņemšanai.

VM veiktais pētījums par sāls un joda patēriņu Latvijas pieaugušo iedzīvotāju populācijā atklājis, ka viegls joda deficīts ir 36,6% pētījuma dalībnieku, mērens – 32,9%, bet izteikts deficīts konstatēts 6,7% no visiem aptaujātajiem. Vien 13,4% sabiedrības joda daudzums urīna analīzēs ir optimāls. Nelielai daļai pētījuma dalībnieku (4,2%) uzņemtā joda daudzums ir lielāks nekā tā optimālā vērtība.

Kampaņas ietvaros topošie vecāki, sievietes gaidībās, jaunie vecāki, kā arī pārējā sabiedrība tiks informēti par joda nozīmi organismā, kā arī par pārtikas produktiem, ar kuriem iespējams uzņemt jodu.

0 Komentāru