Sāk jaunu sociālo akciju cilvēktirdzniecības mazināšanai

1 komentārs

“Skaistiem vārdiem noticēja…” – tā sauc jaunu sociālo akciju cilvēktirdzniecības mazināšanai, kuru otrdien, 13. martā sāk biedrība “Patvērums “Drošā māja””.

Pērn Latvijā bijuši 20 cilvēktirdzniecības upuri, viņu vidū bija trīs bērni. Kā LNT raidījumam “900 sekundes” stāsta biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja Sandra Zalcmane, iepriekšējos gados upuru skaits bijis lielāks.

Sandra Zalcmane
biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāja

Šādas preventīvas kampaņas dod rezultātu. Mēs esam novērojuši, ka preventīvās akcijas ir daudz lētāks līdzeklis, kā novērstu un no tās cilvēktirdzniecības izvilktu kaut vienu upuri. Mēs esam apmierināti ar šādu kampaņu rezultātiem, jo tās dažādos veidos aizsniedz plašu auditoriju. Esam jau iepriekš rīkojuši sociālās kampaņas, kas vērstas dažādām cilvēktirdzniecības formām. Varbūt kāds atceras – iepriekš bija liels bums saistībā ar fiktīvajām laulībām, tagad patiešām šīs cilvēktirdzniecības formas veids ir mazinājies.

Vienlaikus Zalcmane skaidro, ka cilvēki nereti kļūst par tirdzniecības upuriem, jo uzticas sev tuvām personām, kurām patiesībā ir slēpti nodomi. Šobrīd viens no aktuālākajiem cilvēktirdzniecības veidiem ir piespiedu darbs ārpus Latvijas.

“Jebkurā brīdī cilvēku var uzrunāt darba veikšanai ārpus Latvijas. Tajā pašā laikā, aizbraucot ārpus Latvijas, tiek mainīti šie nosacījumi – tiek slēgtas fiktīvas darbības, cilvēkus iesaista seksuālu pakalpojumu sniegšanai vai noziedzīgu nodarījum veikšanā,” skaidro Zalcmane.

Tāpat viņa atklāj, ka biedrība šobrīd strādā ar cilvēktirdzniecības upuriem dažādos vecumos, un vecuma intervāls esot plašs – upuri ir vecumā no 10 līdz 69 gadiem.

Akcijā “Skaistiem vārdiem noticēja…” plānots sasniegt dažādas mērķauditorijas. Akcijā iesaistījušies arī brīvprātīgie, kuri palīdzējuši tapt klipam un dziesmai – tās autori ir Uldis Timma un režisore Aiga Dzendoletto.

1 komentārs