Sāk izsniegt Otrā pasaules kara dalībnieku apliecības

7 komentāri
Sāk izsniegt Otrā pasaules kara dalībnieku apliecības
Andrejs Baburovs / LETA

No trešdienas, 1. augusta, var saņemt Otrā pasaules kara dalībnieku apliecības.

Uzrādot apliecību, kara veterāniem būs iespēja saņemt pabalstus un atvieglojumus, ko piešķīrusi pašvaldība, kuras teritorijā persona dzīvo. Citas sociālās garantijas statusa iegūšana neparedz. Otrā pasaules kara dalībnieka statuss tiks piešķirts kara veterāniem, kuri piedalījušies bruņotā cīņā gan pret PSRS, gan pret nacistiskās Vācijas vai tās sabiedroto spēkiem.

Tomēr šo statusu var saņemt tikai tie, kuri karojot bija Latvijas pilsoņi. Aplēses liecina, ka uz veterāna statusu varētu pretendēt ap 3000 personu – vairumam no viņiem ir vairāk nekā 90 gadu. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) skaidro, ka pieteikumus apliecības saņemšanai ir iesniegusi vien 21 persona.

Ģirts Pommers
PMLP pārstāvis

No šā gada februāra mēs esam saņēmuši 21 iesniegumu. Desmit ir apstiprināti, savukārt 11 vēl tiek izskatīti, te jāpiebilst, ka izskatīšanas laiks ir ilgs. No saņemtajiem iesniegumiem jaunākajam ir 92 gadi, vecākajam 98 un jāņem vērā, ka šie cilvēki ir ļoti iespaidīgā vecumā un ir grūti prognozēt, cik viņi varētu būt.

Par Otrā pasaules kara dalībnieka apliecības un krūšu nozīmītes saņemšanu nekas nav jāmaksā, un statuss nekādas priekšrocības nesniedz. To var darīt katra pašvaldība pēc saviem ieskatiem.

7 komentāri