Sāk balsu vākšanu par sešgadnieku nesūtīšanu skolā

Komentāri

Lai protestētu pret ieceri skolas gaitas uzsākt no sešu gadu vecuma, Neatkarīgā izglītības biedrība un Latvijas Privāto pirmsskolu biedrība ir uzsākušas balsu vākšanu sabiedrības iniciatīvas platformā “Manabalss.lv”.

Iniciatīvā paustas bažas, ka šādas reformas var kaitēt bērna veselībai, kā arī pasliktināt sekmes.

Parakstu vākšana sākta, uzskatot, ka Izglītības ministrija nedemokrātiski organizē šo reformu. Tas rada ļoti lielu stresu gan izglītības iestādēs, gan vecākos. Neesot saprotams, kāpēc tiek noniecināts līdzšinējais obligātais izglītības vecums no pieciem gadiem, kas Latvijā ir jau 15 gadus.

Šo posmu spēji pārraut un sešgadnieku ielikt pamatizglītības sastāvā esot neprāts. Jo atšķirība starp pirmsskolu un sākumskolu ir milzīga – gan vidē, gan darba procesa organizācijā, gan klašu un grupiņu lielumā.

Daina Kājiņa
Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības vadītāja

Ja sāksies izvēle, ka to piedāvās gan skola, gan pirmsskola, radīsim stresu lielāku vecākos. Kas notiks ar tām pusgrupiņām vai klasēm, kā bērni 2. klasē varēs pievienoties? Manuprāt, jābūt konkrētībai. Piecgadnieki ir 0. klase, sešgadnieki ir 1.klase, kas ir pirmsskolas sastāvā. Es domāju, ka tas viss ar vārdu spēlēm un likumiem ir izdarāms. Bet nevis fiziski pārvietot bērnus un tad domāt, kāda būs mūsu satura reforma.

 

Ņemot vērā, ka patlaban ir tik daudz jautājumu, uz kuriem nav atbilžu, šādos haosa apstākļos pirmsskolas izglītības iestāžu pārstāvji aicina saglabāt šobrīd esošo kārtību, kad bērni skolas gaitas uzsāk no septiņu gadu vecuma.

Lasi vēl