“Sajūtas tādas, ka pie gultas jāturas ar abām rokām” – vētrā iekļuvušā kuģa pasažieri dalās piedzīvotajā

1 komentārs

Izbijušies pasažieri, bojāts kruīza kuģis un pat cietis kāds apkalpes loceklis, – to visu nesusi vētra, kas vēl nesen plosīja Baltijas jūru. Stiprā vēja un augsto viļņu dēļ prāmis “Romantika” Rīgā ieradās tikai vēlu ceturtdienas vakarā – ar 10 stundu nokavēšanos.

No vienas puses – bailes, krītošas mēbeles un pat ūdens atsevišķās kajītēs, no otras – piedzīvojums un īpašas rūpes no apkalpes puses – tās ir galvenās sajūtas, kuras pauž prāmja ”Romantika” pasažieri pēc kruīza vētras pārņemtajā Baltijas jūrā.

“Viļņi bija, pārdzīvojums bija, bet pēc tam mums bija daudz pārsteigumi – brokastis, vakariņas, visu to mums uzsauca,” par piedzīvoto stāsta pasažiere Erna.

Lai arī apdraudējuma cilvēka drošībai nebija, pašam prāmim naktī tika nolauzta radara antena, kas krītot sadauzīja kuģa priekšējo iluminatoru. Šī iemesla dēļ arī kajītēs sāka smelties ūdens. Tam liecinieki bija arī pasažieri.

“Bija mazliet lūka vaļā, ūdens tur tika iekšā no viļņiem, tā apkalpe labi nostrādāja. Virs manis tikai sagāzās veikals, skaļi bija, protams, ka viļņi sitās pret to kuģa klāju – tās sajūtas ir tādas, ka jāturas pie gultas ar abām rokām, bet tā principā man izbīļa nebija,” teic pasažieris Dainis.

Foto

Sagāzušies krēsli, veikalu plauktos apgāzušās alkohola pudeles, teju visas preces izmētātas pa zemi un slikto laikapstākļu dēļ slēgts arī lifts. Tikmēr vairums pasažieru kuģa šūpošanos centās pārlaist kajītēs, kurās ne tikai šķobījušās pie sienām piekabinātās gleznas, bet citās – kritis arī televizors, – par to liecina pasažieru fiksētās fotogrāfijas un videomateriāli.

“Viļņi bija sešus metrus augsti, koki laikam ir 20 metrus augsti. Bija tā, ka prāmis krita un man likās, ka tas aizskar jūras dibenu. Tas bija briesmīgi, pēc tam pārdzīvojām, nevaru teikt, briesmīgi, godīgi saku briesmīgi,” stāsta Alla.

Zviedru ”The Local” vēsta, ka aizvadītajā naktī Baltijas jūrā fiksētais viļņu augstums, iespējams, ir bijis rekordliels. Informācija vēl nav apstiprināta, taču viens no viļņiem bijis 14,8 metrus augsts.

Prāmis Romantika Rīgā ieradās 10 stundas vēlāk nekā sākotnēji plānots un tas pametīs Rīgas ostu nevis kā ierasts pussešos vakarā, bet gan pusnaktī.

Ar šo reisu ceļā gan devās nevis plānotie 1000, bet 700 pasažieri. Tikmēr uz otra ”Tallink” prāmja “Isabelle”, kas arī bija devies vētras pārņemtajā jūrā, negadījumā cietis kuģa apkalpes loceklis. Šodien kļuva zināms, ka viņš nogādāts Stokholmas slimnīcā.

1 komentārs