“Sajūtas grūti izteikt vārdos!” – “Labestības dienā” saziedotie līdzekļi piepildīs vairāku ģimeņu sapņus

Pievienot komentāru

Svētdien, 27. maijā, īsi pirms pusnakts noslēdzās gada sirsnīgākās akcijas “Labestības dienas” labdarības koncerts. Tā mērķis bija palīdzēt smagi slimiem bērniem.

Arī šogad akcija ir pierādījusi, ka Latvijā ir daudz sirsnīgu, labestīgu cilvēku. Ar saziedotajiem līdzekļiem palīdzību varēs sniegt vairākiem smagi slimiem bērniem visā Latvijā.

Šogad kopumā saziedoti 91 249,46 eiro. Saziedotie līdzekļi palīdzēs piepildīt divus gadus vecās Viktorijas ģimenes sapni. Mazā meitenīte iegūs ortozi, kas viņai palīdzēs nostāties kājām. Arī abi brālīši Kristofers un Emīls turpinās saņemt psihologa un logopēda palīdzību, kas uzlabos viņu izredzes sākt runāt. Savukārt 11 gadus vecā Agnija iegūs jaunu ortozi kājai, kas atvieglos meitenītes ikdienu. Bet Roberts varēs pieveikt ļaundabīgo audzēju.

“Manas sajūtas ir ļoti grūti izteikt vārdos. Man tiešām trūkst vārdu, lai to visu pateiktu, bet milzīgs paldies un Dieva svētību visiem,” pēc koncerta pauda Roberta mamma Kristīne.

Roberts
”Labestības dienas” vēstnesis

Es arī gribu pateikt milzīgu paldies Ziedotājiem cerams, ka es varēšu viņu cerības attaisnot un nākotnē varēšu palīdzēt citiem

LNT rīkotajā “Labestības dienas” koncertā piedalījās arī daudz Latvijā iemīļoti mākslinieki. Daudzi no viņiem pagājušajā nedēļā atbildēja arī uz ziedotāju zvaniem “Labestības dienas” zvanu centrā. Mūziķi stāsta, ka vislielākais gandarījums ir tad, kad ar savu darbu var kādam palīdzēt.

“Es parunājos ar tiem vecajiem cilvēkiem, kuriem pašiem nav tik daudz. Daudzi bija tādi, kuriem pašiem ir tādas vai līdzīgas problēmas. Uz manu jautājumu, kāds ir tas pamudinājums – viņi teica, ka tas ir muļķīgs jautājums, tāpēc ka nekādu pamudinājumu jau nevajag,” stāsta dziedātājs Arturs Gruzdiņš.

Dziedātāja Olga Rajecka min: “Es esmu vienmēr par to, ka tā makšķere ir jāiedod un tā lielā zivs arī jāizvelk. Kā viņi to zivi pēc tam pagatavo, tas ir viņu rokās. Es vienmēr atbalstu katru pusgadu – paldies Dievam, ka man ir tā iespēja to darīt, un tas ir pats galvenais.”

Savukārt dziedātājs Normunds Rutulis saka: “Cilvēki ir visdažādākie. Tie ļaudis, kas no rīta pamodīsies un redzēs sevi spogulī, un ar abām rokām izbrauks sev caur matiem, viņi varētu justies vēl laimīgāki, ka viņi tā var izdarīt.”

Valters Frīdenbergs
dziedātājs

Diemžēl visgrūtākais ir lūgt. Arī man pagājušajā gadā bija grūti to darīt, bet jūs visi dodat cerību, jūs manī atmodinājāt bērnu, kurš atkal var pamosties ar smaidu.

“Labestības dienas” noslēguma koncerta vadītāji pauž gandarījumu par to, ka Latvijā ir tik daudz cilvēki, kuri atbalsta tos, kuriem ir grūtības. Vislielākais prieks esot gadu no gada noslēguma koncertā satikt akcijas vēstnešus un ieraudzīt, kā viņi izaug, un ka viņiem, pateicoties ziedotājiem, klājas labāk.
Kristīne Garklāva
LNT žurnāliste, ”Labestības dienas” vadītāja

Mūsu uzdevums ir būt tam vidutājam starp bērnu slimnīcu un bērniņiem. Vienmēr ir tā, ka grūti sevī valdīt tās sāpes, ko mēs šeit piedzīvojam. Paiet tas gads, un es ieraugu kādu no tiem bērniem. Viņi visi ir tik drosmīgi un manas kaut kādas bailes par to, vai es to varu – ir muļķības.

11 gadu laikā, kopš LNT uzsāka organizēt “Labestības dienu”, kopumā saziedoti aptuveni 2,6 miljonus eiro, kas palīdzējuši 491 bērnam.