Šajā airu laivā latvieši sākuši mērot 6000 km garu ceļu pāri Atlantijas okeānam

1 komentārs

Divi latvieši airu laivā sākuši mērot 6 000 kilometru garo ceļu pāri Atlantijas okeānam no Namībijas Āfrikā līdz olimpisko spēļu norises vietai Riodežaneiro.

Projekta Bored of Borders dalībnieki Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis garajā ceļā devušies laivā ar nosaukumu Linda – bez burām, bez motora un bez pavadošā transporta. Airēšana notiks 24 stundas diennaktī – divas stundas airēs viens, divas stundas – otrs ceļotājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bīstamās ekspedīcijas paredzamais ilgums ir 100 dienas un galamērķi ceļotāji paredzējuši sasniegt ap olimpisko spēļu sākumu.

Līdzi abiem laivotājiem ir nepilna tonna ekipējuma, pārtikas un dzeramā ūdens rezerves. Dzeršanai gan galvenokārt paredzēts izmantot okeāna ūdeni, kas ar speciālu iekārtu tiks atsāļots. Sakarus iecerēts nodrošināt ar satelīttelefonu, akumulatoru uzlādei ceļotāji izmantos saules baterijas.

Līdz šim nav ziņu par nevienu citu drosminieku, kurš būtu uzdrošinājies doties šādā tipa bīstamā ekspedīcijā.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl