Šajā airu laivā latvieši sākuši mērot 6000 km garu ceļu pāri Atlantijas okeānam

1 komentārs

Divi latvieši airu laivā sākuši mērot 6 000 kilometru garo ceļu pāri Atlantijas okeānam no Namībijas Āfrikā līdz olimpisko spēļu norises vietai Riodežaneiro.

Projekta Bored of Borders dalībnieki Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis garajā ceļā devušies laivā ar nosaukumu Linda – bez burām, bez motora un bez pavadošā transporta. Airēšana notiks 24 stundas diennaktī – divas stundas airēs viens, divas stundas – otrs ceļotājs.

Bīstamās ekspedīcijas paredzamais ilgums ir 100 dienas un galamērķi ceļotāji paredzējuši sasniegt ap olimpisko spēļu sākumu.

Līdzi abiem laivotājiem ir nepilna tonna ekipējuma, pārtikas un dzeramā ūdens rezerves. Dzeršanai gan galvenokārt paredzēts izmantot okeāna ūdeni, kas ar speciālu iekārtu tiks atsāļots. Sakarus iecerēts nodrošināt ar satelīttelefonu, akumulatoru uzlādei ceļotāji izmantos saules baterijas.

Līdz šim nav ziņu par nevienu citu drosminieku, kurš būtu uzdrošinājies doties šādā tipa bīstamā ekspedīcijā.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl