Zolitūdes traģēdija un panākumi Sočos liek šogad pasniegt vairāk valsts apbalvojumu

Komentāri

Valsts svētkos 18. novembrī svinīgā ceremonijā prezidents Andris Bērziņš 78 cilvēkiem pasniegs augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Ievērojamais skaits atzinību saistīts gan ar Gaismas pils atklāšanu, gan veiksmīgajiem sportistu sasniegumiem Soču olimpiādē, kā arī pašaizliedzīgo darbu Zolitūdes traģēdijā.

Maira Sudrabiņa, Valsts prezidenta kancelejas Ordeņa kapitula sekretāre:

Tas ir tādēļ, ka bija izcili Latvijas sportistu sasniegumu ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, tāpat arī traģiskā gadījuma pagājušā gada nogalē dēļ tika apbalvoti ugunsdzēsēji un glābēji par drošsirdību, varonību, pašaizliedzīgo rīcību.

Juris Binde, Ordeņu kapitula kanclers:

Šajā gadā ir piešķirti valsts apbalvojumi tiem cilvēkiem, kuri rūpējās, lai tiktu uzbūvēta Nacionālā bibliotēka, tad šoreiz ir vairāk bibliotekāru un ar Nacionālo bibliotēku saistītu cilvēku.

Šogad vairāki apbalvojumi piešķirti arī cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu sava novada attīstībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atzinības krusts ir apbalvojums ar vissenāko vēsturi, kas sākusies jau 18. gadsimtā, bet šā apbalvojuma piešķiršanas tradīcija Latvijā atjaunota pirms desmit gadiem. Tā devīze ir Godaprāta ļaudīm.

Desmit gadus par militāriem nopelniem ar devīzi Esiet stipri un cīnieties piešķir Viestura ordeni. Tāpat šogad aprit divdesmit gadu, kopš atkal piešķir Triju Zvaigžņu ordeni.

Šie apbalvojumi tiek piešķirti divreiz gadā valsts svētkos 4. maijā un 18. novembrī, un ik gadu šādi tiek godināti ap 150 cilvēki. Par to, kuriem piešķirt apbalvojumus, lemj Ordeņa kapituls.

Kopumā kopš valsts apbalvojumu atjaunošanas pasniegti 3880 apbalvojumi, savukārt starpkaru Latvijas laikā divdesmit gados pasniedza gandrīz 26 tūkstoši apbalvojumu.

Plašāk par šo tematu – video!

Lasi vēl