Komentāri

Valsts svētkos 18. novembrī svinīgā ceremonijā prezidents Andris Bērziņš 78 cilvēkiem pasniegs augstākos apbalvojumus – Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni un Atzinības krustu. Ievērojamais skaits atzinību saistīts gan ar Gaismas pils atklāšanu, gan veiksmīgajiem sportistu sasniegumiem Soču olimpiādē, kā arī pašaizliedzīgo darbu Zolitūdes traģēdijā.

Maira Sudrabiņa, Valsts prezidenta kancelejas Ordeņa kapitula sekretāre:

Tas ir tādēļ, ka bija izcili Latvijas sportistu sasniegumu ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos, tāpat arī traģiskā gadījuma pagājušā gada nogalē dēļ tika apbalvoti ugunsdzēsēji un glābēji par drošsirdību, varonību, pašaizliedzīgo rīcību.

Juris Binde, Ordeņu kapitula kanclers:

Šajā gadā ir piešķirti valsts apbalvojumi tiem cilvēkiem, kuri rūpējās, lai tiktu uzbūvēta Nacionālā bibliotēka, tad šoreiz ir vairāk bibliotekāru un ar Nacionālo bibliotēku saistītu cilvēku.

Šogad vairāki apbalvojumi piešķirti arī cilvēkiem dažādos Latvijas reģionos, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu sava novada attīstībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atzinības krusts ir apbalvojums ar vissenāko vēsturi, kas sākusies jau 18. gadsimtā, bet šā apbalvojuma piešķiršanas tradīcija Latvijā atjaunota pirms desmit gadiem. Tā devīze ir Godaprāta ļaudīm.

Desmit gadus par militāriem nopelniem ar devīzi Esiet stipri un cīnieties piešķir Viestura ordeni. Tāpat šogad aprit divdesmit gadu, kopš atkal piešķir Triju Zvaigžņu ordeni.

Šie apbalvojumi tiek piešķirti divreiz gadā valsts svētkos 4. maijā un 18. novembrī, un ik gadu šādi tiek godināti ap 150 cilvēki. Par to, kuriem piešķirt apbalvojumus, lemj Ordeņa kapituls.

Kopumā kopš valsts apbalvojumu atjaunošanas pasniegti 3880 apbalvojumi, savukārt starpkaru Latvijas laikā divdesmit gados pasniedza gandrīz 26 tūkstoši apbalvojumu.

Plašāk par šo tematu – video!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl