Saistībā ar “plastmasas ugunsgrēku” Slokā Valsts policija sākusi kriminālprocesu

1 komentārs
Saistībā ar “plastmasas ugunsgrēku” Slokā Valsts policija sākusi kriminālprocesu
FOTO:LETA

Valsts policija sākusi kriminālprocesu par ugunsgrēku nelegālajā izgāztuvē Jūrmalā.

Ņemot vērā, ka šobrīd darbu turpina ugunsdzēsēji, notikuma vietas apskati policija nevar veikt, taču izmeklēšanā skaidros, vai ir noticis noziedzīgs nodarījums, proti, ļaunprātīga dedzināšana.

Konkrētas versijas policija šobrīd nemin, taču norāda, ka izmeklēšanas laikā lems par konkrētu notikušā kvalifikāciju. Šobrīd notikuma vietā joprojām strādā vairāk nekā 50 ugunsdzēsēju un turpinās ugunsgrēka likvidēšanas darbi.

Ūdens dzēšanas darbiem tiek ņemts no Slokas karjera. Notikuma vietā darbojas 12 ugunsdzēsēju automašīnas – viens ūdensvedējs un 11 autocisternas.

Ugunsgrēka iespējamos iemeslus arī ugunsdzēsēji pagaidām nemin.

Paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks Jūrmalā, Slokas apkaimē, aizdegoties plastmasas atkritumu krāvumiem, izcēlās vakar pēcpusdienā. Pēc vairāk nekā 12 stundu darba šorīt plkst. 5.17 ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

Kopējā plastmasas atkritumu krāvumu degšanas platība bija 12 000 kvadrātmetru jeb 1,2 hektāri. Dega arī angārs desmit kvadrātmetru platībā. Valsts vides dienestā norāda, ka atkritumus konkrētajā teritorijā glabājusi SIA “Prima M”, taču uzņēmums neesot saņēmis nekādas nepieciešamās atļaujas.

Ņemot vērā minēto, Valsts vides dienests bija ierosinājis administratīvo lietvedību un uzdevusi līdz 24. jūlijam atbrīvot teritoriju no atkritumiem. Attiecīgais administratīvais akts gan ticis apstrīdēts, taču tiesa to atstājusi negrozītu.

Spriežot pēc administratīvās lietas materiāliem, konkrētajā teritorijā atkritumi parādījušies pagājušā gada oktobrī. Tagad vides dienesta speciālisti lemj par sankcijām, kādas uzņēmumam piemērot.
1 komentārs