Saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu pilsētā daļa Kuldīgas pasta nodaļas darbinieku atrodas karantīnā

Pievienot komentāru
Saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu pilsētā daļa Kuldīgas pasta nodaļas darbinieku atrodas karantīnā
KASPARS KRAFTS, F64

Saistībā ar Covid-19 uzliesmojumu daļa VAS “Latvijas pasts” Kuldīgas pasta nodaļas darbinieku identificētas kā kontaktpersonas un atrodas karantīnā, aģentūrai LETA pauda uzņēmuma pārstāve Gundega Vārpa.

Kuldīgā fiksētā Covid-19 uzliesmojuma dēļ “Latvijas pasts” nekavējoties veica nodaļas īslaicīgas strukturālās izmaiņas ar mērķi preventīvi pasargāt klientus un turpināt nodrošināt pasta pakalpojumu sniegšanu, ņemot vērā, ka daļa uzņēmuma darbinieku identificēti kā kontaktpersonas pilsētā, kurā konstatēta pastiprināta vīrusa izplatīšanās, un patlaban atrodas karantīnā atbilstoši gan normatīvajām prasībām, gan elementārām drošības normām attiecīgajos epidemioloģiskajos apstākļos.

Uz karantīnas un Kuldīgā noteikto pastiprināto drošības pasākumu periodu nomainīts Kuldīgas pasta nodaļas darbinieku sastāvs – nodaļas darbības nodrošināšanai atbilstoši klientu pieprasījumam no “Latvijas pasta” puses rasta iespēja piesaistīt papildu resursus un darbiniekus, kas drošības apsvērumu dēļ var nomainīt cits citu.

Vārpa norādīja, ka “Latvijas pasta” seko līdzi aktuālajai situācijai, ievēro pastiprinātus drošības pasākumus un ir gatavi ātrai reakcijai nepieciešamības gadījumā.

Jau ziņots, ka atbilstoši valdības lēmumam Kuldīgā no 1. līdz 14. oktobrim Covid-19 izplatības dēļ ieviesti vairāki ierobežojumi, tostarp šajā periodā klātienē nenotiks amatiermākslas un interešu un profesionālās ievirzes izglītības apguve, kas ietver treniņus, sacensības un mēģinājumus. Personām būs jālieto mutes un deguna aizsegi, izmantojot pilsētas sabiedrisko transportu, kā arī publiskās telpās, kurās nav iespējams nodrošināt divu metru distancēšanos.

Tāpat Kuldīgā līdz 14. oktobrim pasākumu vai saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietā iekštelpās vienlaikus var uzturēties ne vairāk kā 500 cilvēku. Savukārt sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniedzējam sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina, ka pie viena galdiņa atrodas ne vairāk par astoņiem apmeklētājiem. Sabiedriskās ēdināšanas vietas Kuldīgā darbu var sākt ne agrāk kā plkst. 6.00 un beigt ne vēlāk kā plkst. 24.00.

Pašvaldībā aizliegti arī pasākumi, kuros cilvēki aktīvi pārvietojas, piemēram, dejas, rokkoncerti un citi pasākumi. Vienlaikus pasākumi, kuros cilvēki atrodas fiksētās sēdvietās, piemēram, teātra izrādes, koncerti, kino seansi, konferences, joprojām ir atļauti.

Tāpat ziņots, ka Kuldīgas novadā pagājušā diennaktī reģistrēti vēl divi Covid-19 inficētie, kopējam saslimušo skaitam sasniedzot 95 cilvēkus.