Saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu aicina arī mežā izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem

7 komentāri
Saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu aicina arī mežā izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valsts meža dienests aicina ikvienu atcerēties par nepieciešamību arī mežā izvairīties no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem, aģentūru LETA informēja dienestā.

Valsts meža dienestā vērsa uzmanību, ka ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu iedzīvotājiem arī mežā jāievēro sociālā distance un jāizvairās no tuva kontakta ar citiem cilvēkiem.

Tāpat dienestā uzsvēra, ka, dodoties uz mežu, sērkociņus vai šķiltavas jāatstāj mājās. “Atrodoties mežā, nekādā gadījumā nekuriniet ugunskuru un necepiet desiņas, un, vispār, neveiciet nekādas darbības ar uguni. Atcerieties – mežs un uguns nav sabiedrotie,” uzsvēra dienestā.

Valsts meža dienestā aicināja arī motorizēto transporta līdzekļu vadītājiem būt uzmanīgiem un atbildīgiem mežā – nevajadzētu braukt ārpus meža ceļiem un dabīgajām brauktuvēm, jo arī mežs ļoti strauji paliek sauss un pietiek ar nokritušiem uz motora uzkarsētiem, gruzdošiem kūdras/sūnu putekļiem, lai ierosinātu meža ugunsgrēku, ko reizēm pats braucējs pat nepamana.

“Ļoti straujiem soļiem ir pietuvojusies ikgadēji nemainīgais sliktais paradums – pērnās zāles dedzināšana. Meža tuvumā sausās zāles ugunsgrēks ir tikai solis no meža ugunsgrēka, jo pavasarī lielākā daļa meža ugunsgrēku izceļas tieši no kūlas ugunsgrēkiem,” uzsvēra dienestā.

Valsts meža dienestā atgādināja, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība, par ko paredzēti nopietni sodi. Sausās zāles dedzināšana apdraud gan paša, gan citu cilvēku dzīvību, veselību un īpašumu, kā arī nodara būtisku kaitējumu dabai.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar sinoptiķu prognozēm sausā un saulainā laika ietekmē šonedēļ Latvijā ievērojami paaugstināsies ugunsbīstamība.

Visticamāk, arī nākamnedēļ nokrišņu būs maz vai nemaz, saglabāsies augsta ugunsbīstamība, tāpēc gaidāms arvien lielāks kūlas ugunsgrēku skaits. Uguns no kūlas aizvien biežāk skars arī mežus.

Kā iepriekš jau vēstīts, koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 Latvijā apstiprināta vēl 17 cilvēkiem, tādējādi kopumā saslimušo skaits sasniedzis 197.

No 13. marta līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Lasi vēl – Ārkārtas situācija Latvijā: ar kādām izmaiņām jārēķinās iedzīvotājiem?