Saīsināt darba nedēļu, ieviest kodolieročus – ManaBalss.lv portālā piedāvā arvien interesantākus priekšlikumus

1 komentārs
Saīsināt darba nedēļu, ieviest kodolieročus – ManaBalss.lv portālā piedāvā arvien interesantākus priekšlikumus

Apbruņot Latvijas armiju ar kodolieročiem – šī ir tikai viena no trakākajām idejām, kas iesniegta portālā ManaBalss.lv, bet tā arī nav publicēta. Portāla autori uzsver, ka dienasgaismu ierauga vien 20% no visiem rosinājumiem, jo daudzi tiek piedāvāti mirkļa iegribu iespaidā. Starp tiem rosinājumiem, kas sasniedz 10 tūkst. parakstu slieksni, lielākā daļa esot racionāli un patiešām rada izmaiņas valstī. Deputāti uz tautas vēlmi grozīt likumus raugās piesardzīgi, atzīstot, ka idejas bieži vien iestrēgst atbildīgo iestāžu gaiteņos.

Šomēness pamatīgu ažiotāžu radīja portālā Manabalss.lv iesniegtais aicinājums pasludināt alkoholu par narkotisku vielu. Te atrodami arī citi interesanti piedāvājumi – aizliegt lūšu un vilku medības, ieviest 32 stundu darba nedēļu. Atbrīvot ārvalstniekus no dubultā nodokļa sloga, atbalstot Latvijā palikušos radus, lai gan šāds nodokļu slogs nemaz nav uzlikts.

Manabalss.lv uzsver, ka līdz publicēšanai mājaslapā nonāk vien aptuveni 20% no visām iniciatīvām. Lielākoties tādēļ, ka autori tās uzraksta mirkļa iespaidā, un neko loģisku nevar paskaidrot. Mājaslapas uzturētāji redzējuši gana daudz pārsteidzošu rosinājumu, kuriem tā arī nebija lemts ieraudzīt dienasgaismu.

Imants Breidaks, ManaBalss.lv izveidotājs:

Bija ierosinājums, ka Latvijas armijai jāizstrādā kodolieroči. Jautājām: cik tas izmaksās? Labi, izklausās pēc ambicioza plāna. Ko tas nozīmētu? Uz to autors neko neatbildēja. Mēs publicējam idejas, kas mums nepatīk, neiet runa par ideloģiju, bet reālistiski – tas ir tas, ko prasām.

Manabalss.lv lepojas, ka ar tās starpniecību izdevies realizēt vairākas labas pārmaiņas. Piemēram – veicināt valsts atbalstu vēža ārstēšanai. Saeima vienbalsīgi nolēma uzdot VM izstrādāt onkoloģijas slimību diagnostikas un ārstēšanas programmu. Tiesa gan, iniciatīva iestrēgusi birokrātijas gaiteņos.

Viens no Manabalss.lv platformā populārākajiem, bet gala rezultātā – neveiksmīgākajiem projektiem, bija jautājums par marihuānas legalizēšanu Latvijā. Domu atbalstīja vairāk nekā 10 tūkst. iedzīvotāju, bet iniciatīvas autori bija absolūti negatavi runāt, aizstāvēt savu ideju, tā vietā nostādot sevi pamuļķa lomā, nespējot nosaukt kaut trīs argumentus, kādēļ ideja jāatbalsta.

Saeimas deputāti iedzīvotāju vēlmi pašiem grozīt likumus uztver pozitīvi, bet ar zināmu skepsi.

1 komentārs