4 komentāri

Nu arī Latviju ir skāris saindēto olu skandāls. Lai arī laboratorisko izmeklējumu rezultāti vēl gaidāmi, ir aizdomas par piesārņotas olu masas nonākšanu Latvijā.

1. septembrī Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā tika ievietots paziņojums, ka šovasar no Vācijas uz Latviju, iespējams, ir piegādāta ar fipronilu piesārņota produkcija, – kopumā 143 kilogrami olu masas, ko izmanto gan omletes pagatavošanai, gan dažādu konditorejas izstrādājumu ražošanai.

Konkrētā produkcija tikusi piegādāta 19 Latvijas pārtikas uzņēmumiem. Tomēr visu, iespējams, ar fipronilu piesārņoto olu produkciju nav bijis iespējams atsaukt, jo tā jau bija izlietota.

Otrdien, 5. septembrī, Eiropas Savienības (ES) veselības komisārs paziņoja, ka saindēto olu skandāls plešas plašumā un ir izplatījies jau 45 pasaules valstīt, tostarp skāris 26 Eiropas Savienības dalībvalstis. Skandāls nav skāris vien divas ES valstis – Lietuvu un Horvātiju.

Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča
PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte

Ņemot vērā to, ka mums nav dokumentālu pierādījumu, ka šī konkrētā olu produktu partija ir piesārņota ar fipronilu, tomēr mēs rīkojamies preventīvi un ir apzināti visi uzņēmumi, kam ir piegādāts un notiek šo produktu atsaukšana.

Plašāk par šo skatieties LNT Ziņās plkst. 20!

TOP komentāri

 • doremi
  +17 +17 0

  doremi

  TAD PUBLISKOJIET TOS 19 UZNEMUMUS ,KAS AR TAM OLAAM TASIUJUSI PRODUKCIJU ..LAI MES CILVEKI VARETU ZINAAT ,KO PERKAM .... MAN NAV JAAERD TAS KO SALIEK INDES ..UN UZNEMUMIEM IR JABRIDINA PIRCEEJI KAUT ARI BUTU ZAUDEEJUMI
 • Ligy
  +3 +3 0

  Ligy

  Un ja tie uzņēmumi sniedz ēdināšanas pakalpojumus bērnudārziem,skolām?????!!!!!
 • Velga Alondere
  +3 +3 0

  Velga Alondere

  Tas ir kautkads murgs,varbut vel kadu indi no eiropas var ievest lai noindetu,un drosi ari ir ievesta,pec tam brinas ka visadas slimibas cilvekiem,ari berniem

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl