Saindēto olu skandāls varētu būt skāris arī Latviju! Ir aizdomas par piesārņotas olu masas nonākšanu pārtikas uzņēmumos

4 komentāri

Nu arī Latviju ir skāris saindēto olu skandāls. Lai arī laboratorisko izmeklējumu rezultāti vēl gaidāmi, ir aizdomas par piesārņotas olu masas nonākšanu Latvijā.

1. septembrī Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmā tika ievietots paziņojums, ka šovasar no Vācijas uz Latviju, iespējams, ir piegādāta ar fipronilu piesārņota produkcija, – kopumā 143 kilogrami olu masas, ko izmanto gan omletes pagatavošanai, gan dažādu konditorejas izstrādājumu ražošanai.

Konkrētā produkcija tikusi piegādāta 19 Latvijas pārtikas uzņēmumiem. Tomēr visu, iespējams, ar fipronilu piesārņoto olu produkciju nav bijis iespējams atsaukt, jo tā jau bija izlietota.

Otrdien, 5. septembrī, Eiropas Savienības (ES) veselības komisārs paziņoja, ka saindēto olu skandāls plešas plašumā un ir izplatījies jau 45 pasaules valstīt, tostarp skāris 26 Eiropas Savienības dalībvalstis. Skandāls nav skāris vien divas ES valstis – Lietuvu un Horvātiju.

Svetlana Aļminoviča-Miļjanoviča
PVD Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte

Ņemot vērā to, ka mums nav dokumentālu pierādījumu, ka šī konkrētā olu produktu partija ir piesārņota ar fipronilu, tomēr mēs rīkojamies preventīvi un ir apzināti visi uzņēmumi, kam ir piegādāts un notiek šo produktu atsaukšana.

Plašāk par šo skatieties LNT Ziņās plkst. 20!

4 komentāri