Saimniecei, kas necilvēcīgi mocījusi savu suni, varētu uzlikt naudas sodu – 350 eiro

Pievienot komentāru
Saimniecei, kas necilvēcīgi mocījusi savu suni, varētu uzlikt naudas sodu – 350 eiro

Suns, kas jūnija vidū Juglā smagi sakoda savu saimnieci, jau gandrīz divus mēnešus atrodas dzīvnieku patversmē Ulubele. Kinologi pēc vairākām nodarbībām ar četrkājaini atzinuši, ka viņš nav bīstams, bet agresiju izraisījusi suņa spīdzināšana. Tāpat arī policijas izmeklēšana tuvojas noslēgumam, un, visticamāk, bijusī suņa saimniece notikušajā tiks atzīta par vainīgu, jo ilgstoši turējusi dzīvnieku briesmīgos apstākļos.

”Visi tie pārdzīvojumi, viss stress, ko suns piedzīvoja – divu dienu garumā viņš tika tvarstīts, un, iespējams, uz viņu pat tika šauts. Es varu iedomāties, kādi viņam pārdzīvojumi ir bijuši,” tā saka Kristaps, kurš nu kļuvis par suņa Šarika labāko draugu, kopš suns nonāca dzīvnieku patversmē Ulubele. Patversmē suni nogādāja pāris dienas pēc briesmīgā uzbrukuma suņa saimniecei, kurai dzīvnieks saplosīja abu roku apakšdelmus. Policija par notikušo uzsāka kriminālprocesu, un ātri vien atklājās, ka sieviete suni ilgstoši turējusi briesmīgos apstākļos, kas arī izraisījis dzīvnieka agresiju.

“Šīs lietas ietvaros iegūtā informācija ir par pamatu tam, lai izvērtētu pie kādas administratīvās atbildībās varētu saukt tieši suņa īpašnieku. manā izpratnē šajā gadījumā par suņa atdošanu īpašniecei nevarētu būt nekādas runas,” atzina Valts policijas Teikas iecirkņa priekšnieks Pauls Krūmiņš.

Četrkājainis ilgstoši viens pats tika turēts pamestā graustā, piesiets vien pāris metrus īsā saitē un, iespējams, pie barības ticis retu reizi. Par nepienācīgu aprūpi un, iespējams, pat cietsirdīgu attieksmi pret dzīvnieku suņa saimniecei var draudēt administratīvais sods līdz 350 eiro. Šķiet gan, ka bargākais sods jau samaksāts, pavadot pusotru mēnesi slimnīcā.

Skaties foto:

Tikmēr Šarika tālākā dzīve, visticamāk, ritēs patversmē, jo, lai arī viņš nu jau sācis uzticēties cilvēkiem, pilnībā atguvies no gūtajām traumām suns nav.

“Sākumā bija tā, ka Šariks likās vairāk nobijies, un no tās agresijas īsti neko nevarēja saskatīt. Mums bija licies, ka suns būs dusmīgs, taču drīzāk viņš bija nobijies, kad gāja klāt cilvēki. Tad suns uzreiz spraucās stūrīti un aste starp kājām, varēja redzēt, ka viņš ir nobijies. Tagad jau ir pavisam citādāk – cilvēks var droši iet klāt, var pabužināt, var iziet ārā pastaigā, nav nekādu problēmu,” stāsta Kristaps, kurš patversmē par nelaimīgo suni uzņēmies gādību.

Tiesa, tā kā Šariks reiz uzbrucis cilvēkam, ar viņu pastiprināti strādā kinologi, un, visticamāk, citu personu gādībā viņš vairs nekad nenonāks. Pagaidām Šariks nekontaktējas arī ar citiem patversmes suņiem, taču ar laiku varēšot ar tiem kopā dauzīties.

Skaties video!