Sagruvušā Zolitūdes tirdzniecības centra attīstītājs Homburg nācis klajā ar jaunu paziņojumu

Pievienot komentāru
Sagruvušā Zolitūdes tirdzniecības centra attīstītājs Homburg nācis klajā ar jaunu paziņojumu
Foto: LETA

Sagruvušā Zolitūdes tirdzniecības centra attīstītājs Homburg Zolitūde šodien izplatījis paziņojumu, kas liek domāt, – Rīgas domes idejas par īpašumu maiņu un piemiņas memoriāla ierīkošanu traģēdijas vietā tik viegli īstenot nebūs.

Homburg Zolitūde paziņojumā norāda, ka nepiekrīt domes lēmumam īpašumā ietilpstošo daudzdzīvokļu namu atzīt par graustu un uzskata to par neatbilstošu normatīvajiem aktiem. Attīstītājs arī nepiekrīt domes interpretācijai, ka pilsētas pašvaldībai pēc nekustamā īpašuma daļu pārņemšanas no Maxima akcionāriem pieder 70% šā īpašuma. Šāda proporcija bija spēkā, kad ar Maxima saistīta firma no Homburg nopirka tirdzniecības centru un daudzdzīvokļu ēku Homburg vēl nebija uzcēlis.

Pašlaik domes daļa īpašumā esot vien daži procenti. Homburg Rīgas mēram Nilam Ušakovam pārmet izvairīšanos no konstruktīvām sarunām, tā vietā izvēloties paziņojumus medijiem.

Atgādināsim, ka Rīgas dome šovasar blakus traģēdijas vietai uzcelto dzīvokļu ēku atzina par graustu un paziņoja, ka piedāvās īpašniekiem to apmainīt pret līdzvērtīgu pašvaldības īpašumu. Maxima vēlāk savas īpašuma daļas atdeva pašvaldībai, bet Homburg savu nostāju līdz šim nebija paudusi.