Sagatavots skolotāju algu pieauguma grafiks – tā izpilde būs atkarīga no slēgto skolu apjoma

2 komentāri

Izglītības ministrijā tapis skolotāju atalgojuma pieauguma grafiks nākamiem pieciem gadiem. Tajā paredzēts, ka 2022. gadā alga par likmi būs par 220 eiro lielāka, nekā tā ir šobrīd. Tomēr grafika realizācija ir atkarīga no skolu tīkla optimizācijas. Valdība papildu dotācijas skolotāju algām no valsts budžeta nesola.

Izglītības ministrijā apkopotā statistika ir skaudra. Pēdējo astoņu gadu laikā vidusskolēnu skaits samazinājies par aptuveni 40% jeb 24 000 bērnu. Savukārt vidusskolu skaits kopš 2009./2010. mācību gada sarucis tikai par 11%. Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis valdības, arodbiedrību un darba devēju tikšanās laikā uzsvēra, ka saprot pašvaldības vēlmi noturēt skolu savā teritorijā, taču šī vēlme nedrīkst kalpot par bremzi skolu tīkla sakārtošanai.

“Skolu tīkla kārtošana ir viens absolūti nepieciešams priekšnoteikums, lai mēs varētu realizēt tās reformas izglītībā, kas vērstas uz kvalitāti, kuriem ir nepieciešami resursi – tai skaitā pedagogu algu celšanai,” saka Šadurskis.

“Ir nepieciešami konkrēti aprēķini, kāds ir ieguvums no skolu optimizācijas tīkla, lai nebūtu tā saucamie iekšējie resursi, nozīmē veselu rindu izmaksu pārlikšanu uz pašvaldību pleciem,” norāda Pašvaldību savienības padomniece izglītības jautājumos Ināra Dundure.

Izglītības ministrijā ir tapis skolotāju atalgojuma pieauguma grafiks. Tajā paredzēts, ka 2022. gadā skolotājs par slodzi saņems 900 eiro, šobrīd tie ir 680 eiro. Taču grafika īstenošana ir atkarīga no skolu tīkla optimizācijas. Tātad – jo vairāk skolas slēgs vai apvienos, jo lielāka būs skolotāju alga.

“Bez reformas šādu injekciju nebūs. Reformu rezultātā nauda tam tiek novirzīta. Pie šī grafika, kuru mēs apstiprināsim oktobrī, būs klāt piezīmes,” domā Kučinskis.

“Vienojamies par to, ka nozares šis te finansējuma apmērs nedilst. Tas nozīmē, ka, ja mums mazliet mazāk bērnu, tas nozīmē, ka papildu līdzekļu vairāk,” norāda Arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Izglītības ministrijā patlaban veic pētījumu par optimālo skolu tīklu. Pēc tam ministrija izsūtīs pašvaldībām rekomendācijas, kuras skolas jāapvieno, kuras jāslēdz. Pārrunas ar vietvarām iecerēts sākt rudenī.

TOP komentāri

 • s
  +2 +2 0

  s

  Skolotājiem 5 gadu laikā par apm.220 eiro,deputātiem, valsts kanc., prez.kanc. darbiniekiem- uzreiz par 200-300 eiro algas pieaugums, pie kam kungi uzsver, ka tas ir nenozimigs.To sauc par nevienlidzības mazināšanu.
 • ods
  +1 +1 0

  ods

  Kāpēc ir vajadzīga tāda valdība, kura tikai gvelž par to , ko nevar izdarīt. Pirmām kārtām kvalitātātei ir jābūt valdības darbībā. Kāpēc ir samazinājies skolu, skolēnu skaits???Vai patiešām nav skaidrs, ka visi potenciālie , gudrie un talantīgie sen ir aizjūrā un arī viņu atvases ir tur. Kaut vienreiz sāktu domāt un darīt tā , lai cilvēkiem ir labi, nevis , darīt visu , lai cilvēki dotos prom. Vai tas nav slēptais terorisms??? Mēs kā valdība neko nevar izdarīt kā tikai palielināt nodokļus...piedodiet atvainojiet....vienīgi to....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl