Saeimas priekšsēdētājas biedre aicina atsākt valdības klātienes darbu

4 komentāri
Saeimas priekšsēdētājas biedre aicina atsākt valdības klātienes darbu
EDIJS PĀLENS, LETA

Saeimas priekšsēdētājas biedre Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) šonedēļ ir nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), aicinot nodrošināt visu valdības locekļu vakcināciju pret Covid-19, lai Ministru kabinets varētu atsākt darbu klātienē, liecina politiķes ieraksts sociālajā tīklā “Facebook”.

Pašlaik lielākās daļas valdības locekļu pirmreizējā vakcinēšana pret Covid-19 jau ir notikusi, un arī pati Beitnere-Le Galla trešdien, 11.februārī, ir saņēmusi vakcīnu. Vakcinējušies nav Jaunās konservatīvās partijas (JKP) ministri, kuri pauda, ka pirms politiķiem vakcinēšana jānodrošina prioritārajām grupām. Beitnere-Le Galla norādīja, ka viņai vakcinēties bijis būtiski “valsts pamatfunkciju nepārtrauktībai”, jo parlamenta priekšsēdētājas prombūtnes vai slimības laikā viņas pienākumus, tajā skaitā sēžu vadīšanu, nodrošina priekšsēdētājas biedres.

Vēstulē premjeram politiķe paudusi viedokli, ka jāvakcinē valdības locekļi, jo nepieciešams “pēc iespējas ātrāk atsākt valdības darbu klātienē, lai konstruktīvi pieņemtu lēmumus saistībā ar Covid-19 krīzes pārvarēšanas darbībām”.

Tikmēr Beitneres-Le Gallas politiskā spēka JKP valde un frakcija šonedēļ paziņoja, ka uzstās uz to, ka pirmsskolas izglītības iestāžu, kā arī sākumskolas pedagogi būtu iekļaujami pret Covid-19 vakcinācijas rindā vienlaicīgi ar senioriem. JKP ministri līdz ar to paziņoja, ka solidarizēšoties ar pedagogiem un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks sākta pedagogu vakcinācija.

Kā norādījis partijas valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns, Lietuva un Igaunija jau ir sākusi skolotāju vakcinēšanu, bet Veselības ministrijas (VM) piedāvātais grafiks paredz to, ka Latvijā lielākā daļa pedagogu vakcinācija varētu notikt tikai šā gada vasarā, tas ir pēc tam, kad mācību gads jau būs noslēdzies.

Viņaprāt, tas ir pilnīgi nepieņemami, tāpēc JKP ministri noteikti aicinās valdības koalīcijas partnerus šo lēmumu mainīt un iekļaut skolotājus prioritāšu sarakstā līdz ar senioriem.

Lasi vēl:

4 komentāri