Komentāri

“Valsts var pastāvēt tik ilgi, kamēr tauta vēlas tās pastāvēšanu ar savu valodu, kultūru un vēsturisko atmiņu,” tā savā uzrunā Saeimas svinīgajā sēdē sacīja parlamenta priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Viņa akcentēja, ka šis ir bijis pavērsiena gads sabiedrības attiecībās ar valsti. Pirmkārt, šie ir pirmie valsts proklamēšanas svētki pēc tam, kad Satversmē spēcīgāk nostiprināta valsts nepārtrauktība, dziļāk atklāti valsts pamati, pastāvēšanas jēga un mērķi. Otrkārt, militārā konflikta krīze Ukrainā likusi latviešiem un mazākuma tautību grupām novērtēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti.

Foto: LETA

Foto: LETA

Saeimas priekšsēdētāja, Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK):
Lai arī netālu liesmojošais bruņotais un ideoloģiskais konflikts radījis apdraudējumus mūsu zemei, mēs raugāmies nākotnē ar lielāku ticību un pašpārliecību. Grūtākiem laikiem, ja tādi nāktu, esam gatavi, jo zinām, – savas zvaigznes paturot spožas, izdzīvosim cauri arī tiem. No vēstures mēs zinām, ko var izdarīt ar veselu nāciju, kad valsti brutāli iznīcina un tā savus pilsoņus vairs nespēj aizsargāt, turpretim demokrātiskas valsts ietvarā varam augt un pilnveidoties. Nācijas pamatvērtības vienmēr sakņojas vēsturiskajā pieredzē. Acīmredzami, ka Latvijā pieņemas spēkā patriotisma noskaņas un strāvojumi, atgūstam pašapziņu un pašcieņu, kad apliecinām piederību savai zemei un tautai.

Saeimas priekšsēdētāja norādīja, ka latviešu nācijas pilnvērtīga dzīve nav iedomājama bez nacionālās kultūras, un tāpēc viņa deva tiešus signālus par lielāka valsts finansējuma piešķiršanu kultūras nozarei.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl