Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par Simtgades svinību naudas novirzīšanu vēža ārstēšanai

2 komentāri
Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par Simtgades svinību naudas novirzīšanu vēža ārstēšanai
ZANE BITERE, LETA

Saeimas Budžeta un finanšu komisija 12.martā vērtēs iniciatīvu par Simtgades svinību naudas novirzīšanu vēža ārstēšanai.

Iniciatīva portālā “Manabalss.lv” tika ievietota 2017.gada 29.novembrī, un līdz pērnā gada 18.augustam iniciatīva savāca 10 815 Latvijas iedzīvotāju parakstus.

Iniciatīvas autors Aurels Alvils Puričs norāda, ka Latvijai vajadzētu ņemt piemēru no Ziemeļvalstu kaimiņiem par prātīgu līdzekļu izlietošanu simtgades svinībām. Viņaprāt, izvērtējot un izanalizējot katra pasākuma un projekta lietderīgumu un saistību ar simtgades svinībām, atradīsies finansējums, ko novirzīt iepriekšminētajam mērķim.

“Piedāvāju izvērtēt un samazināt Latvijas simtgades svinību tēriņus no valsts budžeta un finansējuma piešķiršanu onkoloģisko slimību diagnosticēšanai un ārstēšanai, lai nerastos apstākļi, ka cilvēki ir spiesti nonākt bezizejā līdzekļu trūkuma dēļ un lūgt ziedot vai aizņemties milzīgas summas no dažādiem aizdevējiem, lai iegūtu nepieciešamās zāles, terapijas un citas lietas,” norādīts pieteikumā.

Uz sēdi, kas notiks 12.martā plkst.10, uzaicināts iniciatīvas autors, Veselības ministrijas pārstāvis un Finanšu ministrijas pārstāvis.

Iepriekš jau vēstīts, ka 18. novembris Latvijai, protams, bija lieli svētki. Bet par iztērētajiem 60 miljoniem diskusijas ilgi nerima. Pasākuma rīkotāji gan uzskata, ka ir panākts labākais iespējamais efekts – svētki tika svinēti visā Latvijā, neaizmirstot arī reģionus un visas sabiedrības grupas.

2 komentāri