2 komentāri
Saeimas juristi sniedz niansētu atbildi par Kaimiņa tiesībām filmēt
Foto: LETA

Saeimas Juridiskais birojs sniedzis niansētu atbildi uz deputāta Artura Kaimiņa (LRA) iesniegumu par deputāta tiesībām filmēt savu darbu Saeimā. No vienas puses, parlamenta juristi norāda, ka nav noteiks aizliegums to darīt, no otras puses, viņi vērš uzmanību uz Satversmē noteikto tiesību uz privāto dzīvi un deputātu tiesību ievērošanu.

Atbildot uz jautājumu, vai Saeimas deputāts drīkst filmēt savu darbu plenārsēžu zālē un Saeimā kopumā, Juridiskā biroja vadītājas vietniece Anita Kozlovska novembrī sniegtajā atbildē norādīja, ka normatīvajos aktos nav noteikts vispārēja rakstura aizliegums deputātam filmēt Saeimas sēžu zālē un parlamentā kopumā. Saeimas Kancelejas Nolikumā par parlamenta ēku apmeklējumu paustais, ka sēžu zālē aizliegts filmēt, nav attiecināms uz deputātiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus juristi norāda, ka par Saeimas un komisiju slēgtajām sēdēm var sniegt ziņas tikai ar Saeimas vai komisijas prezidija atļauju. Otrkārt, citu deputātu darbības fiksēšana un publiskošana var kavēt viņu funkciju izpildi, jo netieši no Satversmes 31.panta izriet parlamentāriešu tiesības neizpaust, kuras personas viņiem uzticējušas kādus faktus vai ziņas.

Treškārt, citu personu filmēšana var aizskart šo personu tiesības uz privāto dzīvi. Privātuma aizsardzības kontekstā nozīme var būt tam, vai persona ir publiska, piemēram, politiķis, vai arī tas ir bērns, kurš ekskursijā apmeklē Saeimu. Interese par šādām personām to privātās dzīves aspektā var tikt aizsargāta dažādās pakāpēs. Ceturtkārt, ja filmēšana traucē vai kavē deputāta vai Saeimas darbinieka pienākumu pildīšanu, tad šāda deputāta rīcība var tikt vērtēta saistībā ar iespējamu Kārtības ruļļa, tostarp deputāta ētikas kodeksa, pārkāpumu.

Kā piekto aspektu Juridiskais birojs min īpašo regulējumu attiecībā uz ierobežotas pieejamības informācijas izpaušanu.

Juridiskais birojs arī piebildis, ka nesniedz oficiālus likuma skaidrojumus un nevērtē konkrētas lietas apstākļus, tāpēc izsaka tikai viedokli par abstraktiem tiesību jautājumiem, kas citām personām nav saistošs.

Deputāts Kaimiņš regulāri izmanto iespēju filmēt savus kolēģus un citas personas, kas uzturas Saeimā, daļu no safilmētā materiāla publicējot savā videoblogā.

TOP komentāri

  • Dzika
    0 0 0

    Dzika

    Nesaprotu- ja deputati ir tautas ieveleti(pienemsim) un vini, ka tautas kalpi, kalpo tautai, tad kapec tauta nedrikst zinat ka vini strada? Nirgajoties un uzjautrinoties visas sedes? Kas viniem nekais? Cetras paaudzes materiali nodrosinatas! Bet tautai jazin ka par vinu nirgajas un iznicina!!! Turpini ,Artuss ,un nelauj sevi nopelt!!!
  • Ansis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl