Saeimas deputātiem pašizolējoties, parlamenta namā vērojams tukšums

4 komentāri

Pirmdien, 23. martā, Saeimā vērojams tukšums. Deputātiem atrodoties pašizolācijā, uz vietas parlamenta ēkās bija sastopami vien daži parlamenta administrācijas cilvēki.

Turpinās Covid-19 testu veikšana. Līdz šim nevienam citam politiķim bez Artusa Kaimiņa inficēšanās ar koronavīrusu nav konstatēta.

Pirmā darbadiena, kopš Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš paziņoja par viņam atklāto inficēšanos ar Covid 19 un pašizolēšanos. Pārējiem parlamentāriešiem nācies rīkoties tāpat. Saeimas darba kārtība pirmdien pilnībā tukša.

Lasi vēlViņķele: Kaimiņš maldina sabiedrību, stāstot to, kādēļ ir uzaicināts uz valsts apmaksāto Covid-19 testu

Teorētiski gan parlamentāriešiem joprojām turpinās ziemas sesija. Deputāti jau iepriekš bija vienojušies, ka šajā periodā sanāks tikai ārkārtas nepieciešamībā, taču tādu netrūka. Bija gan komisiju sēdes, gan apspriedes frakcijās. Tagad bez tā visa vajadzēs iztikt. TV3 Ziņu novērojumi liecina, ka deputāti tik tiešām pašizolējas.

Saeimas ēkā uz vietas nevienu parlamentārieti nemana – tukši gaiteņi, tukša smēķētava, tukša garderobe. Apgaismojums blāvāks. Ik pa laikam vien izdodas sastapt kādu administrācijas darbinieku.

Saeimas darbinieki ir aicināti pēc iespējas strādāt attālināti mājās. Darbā var ierasties tikai tad, ja darbiniekam nav bijis tiešs kontakts ar deputātu Artusu Kaimiņu, nav ilgstoši uzturējies vienā telpā ar Kaimiņu un viņam viņam nav elpceļu infekcijas slimības simptomu.

Vienlaikus pagājušās diennakts laikā politiķi aktīvi sociālajos tīklos dalās ar saviem negatīvajiem Covid 19 testa rezultātiem.

Kā zināms, lielākais risks inficētajam aplipināt citu ir ciešā tuvumā. Kaimiņa blakussēdētājs Saeimā ir Aldis Blumbergs. Viņš arī nodevis analīzes, taču atbildes vēl nav.

Es neko nespekulēju. Pieļauju, ka gadījumā, ja ir kāds pozitīvs gadījums, varbūt sniedz ātrāk atbildi. Grūti komentēt,” saka Blumbergs.

Ņemot vērā jau līdzšinējo pašizolāciju un arī atkārtotā pārbaudē konstatēto negatīvo rezultātu Covid-19 testā, epidemiologi no otrdienas atļāvuši atgriezties darbā Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK), kura veseļojās pēc saslimšanas ar iesnām.

Lasi vēlCovid-19 izplatība Latvijā: teju katrs trešais sasirgušais ir 30 līdz 39 gadus vecs

4 komentāri