Saeimas deputāti sola atbalstīt mediķu algu palielināšanu, taču par konkrētiem soļiem skaidrības vēl nav

0 Komentāru

Sarunās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbiniekiem Saeimas deputāti sola atbalstīt mediķu algu palielināšanu, taču par konkrētiem soļiem skaidrības vēl nav.

Ārkārtas stāvoklis dienestā turpinās, tiesa, tā izsludināšana uz brīdi apstādinājusi mediķu masveida aiziešanu. Tagad cerības tiek liktas uz politiķiem, ka viņi nodrošinās vismaz solīto 20% algas pieaugumu no nākamā gada.

Šobrīd problēmas sagādā tas, ka nav jaunās valdības, jo esošā nevar pieņemt nākamā gada budžetu, kur algu pieaugums paredzēts jaunajās politiskajās iniciatīvās. Politiķi otrdien, 27. novembrī, tikšanās laikā ar mediķiem solīja atbalstu, tagad mediķi sagaida konkrētu rīcību.

“Ārkārtas situācija apturēja šo procesu, darbiniekos ieviesās ticība par to, ka nākotnē varētu būt kaut kas un ka ārkārtas situācija pievērsīs pastiprinātu uzmanību no politiķu puses, kas zināmā mērā ir noticis. Protams, gaidām konkrētus risinājumus, konkrētus piedāvājumus. No Saeimā ievēlēto frakciju pārstāvjiem līdz galam īsti nesadzirdēju, bija vārsmojumi par un ap tēmu, kā teicu, utopisks idejas, ilgtermiņa plāni un neatliekami risināmi jautājumi,” norāda NMPD speciālās brigādes ārsts Roberts Fūrmanis.

0 Komentāru