Saeimas deputāti jau saknē ”norok” ideju par marihuānas dekriminalizēšanu

Komentāri

Kaut arī marihuānas atbalstītāju skaits šķietami ir iespaidīgs, ko liecina portālā manabalss.lv savāktie 10 000 parakstu, Saeimas deputāti ir noskaņoti klaji noraidoši par to, ka zālītes lietošanu nākotnē Latvijā varētu padarīt likumīgu.

“Protams, ka nevajag. Es domāju, ka mums pietiek ar tām negatīvajām apreibināšanās vielām, kas jau ir legalizētas un drīzāk būtu jāiet uz to, ka šīs šobrīd ir ierobežots likumīgo vielu patēriņš,” uz jautājumu par marihuānas dekriminalizāciju atbild Nacionālās apvienības deputāts Jānis Dombrava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Latvijas Reģionu apvienību pārstāvošais deputāts Mārtiņš Bondars norāda, ka šis vispirms ir jautājumus mediķiem: “Ja viņi saka, ka dekriminalizēšana mazā apjomā ir nekaitīga sabiedrībai un principā par to nav jācīnās, tad ejam tajā virzienā. Ja speciālisti saka, ka tomēr to nevajadzētu, es pieturētos speciālistu viedoklim.”

Parakstu vākšana par zālītes dekriminalizēšanu portālā manabalss.lv sākās 2012. gadā, bet 10 000 parakstu slieksni izdevies savākt tikai tagad. Iniciatīvas autori cer panākt, lai Latvijā būtu legāli savām vajadzībām nelielos daudzumos audzēt un pīpēt marihuānu.

Šodien, nesot CD matricu ar digitālajiem parakstiem un iesniegumu uz Saeimu, iniciatīvas autori bija samulsuši no mediju uzmanības un tā arī nespēja nosaukt kaut vienu argumentu, kādēļ viņu iecere būtu jāatbalsta. Kā novēroja TV3 ziņas, arī pie parakstu iesniegšanas gadījās misēklis, jo izrādījās, ka iesniegumam nav pievienots kāds svarīgs dokuments.

Zālītes atbalstītāji uzsver, ka marihuānai ir ļoti plašs medicīnisks pielietojums un milzīgs potenciāls gan dažādu vieglu saslimšanu, gan ļoti smagu slimību ārstēšanā. Tikmēr ārsti Latvijā saka pretējo, proti, marihuāna var izrādīties kā pirmais solis ceļā uz krietni smagāku un degradējošāku narkotiku lietošanu.

Skaties TV3 ziņu video:

Lasi vēl