Komentāri
Saeimas apakškomisijā atbalsta aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm
Foto: EPA / LETA

Pēc asām debatēm Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomisijas deputāti atbalstīja pretrunīgi vērtēto ideju – aizliegt ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm. Tautas priekšstāvji ir pārliecināti, ka šāds regulējums pasargās sievietes no smagām saslimšanām. Parlamenta juridiskā biroja pārstāvji gan norāda, kā aizliegums var izraisīt tiesvedības.

Šobrīd likums Latvijā nosaka, ka olšūnas var ziedot ikviena vesela 18 līdz 35 gadus veca sieviete. Tomēr Saeimas deputāti gatavi pastāvošo kārtību mainīt. Izskanējuši arī mediķi brīdinājuši, ka olšūnu ziedošana var palielināt risku saslimt ar dzīvībai bīstamām slimībām – tostarp vēzi. Paaugstināts risks esot vēl nedzemdējušām sievietēm.

Par šo jautājumu izvērtās asas debates Saeimas Sabiedriskās veselības apakškomisijas sēdē. Rezultātā deputāti nolēma atbalstīja ideju aizliegt ziedot olšūnas vēl nedzemdējušām sievietēm.

Tikmēr Saeimas Juridiskā biroja juristi brīdināja, ka šāds aizliegums draud ar tiesvedībām pret valsti. Par labojumiem Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā deputāti vēl lems Saeimas sēdē.

Lasi vēl