Saeimai izskatīšanā trešajā lasījumā nodod aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas

0 Komentāru

Saeimai izskatīšanai trešajā lasījumā nodoti asi kritizētie grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tostarp aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas.

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti otrdien, 12. jūnijā, vienbalsīgi atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz panākt centralizēta olšūnu donoru reģistra ieviešanu, kas ļautu noteikt, cik reizes donores izvēlas veikt procedūru. Pašlaik tas nav iespējams, jo nav vienota donoru reģistra. Lai gan par to nu jau runāts gadiem, Veselības ministrija joprojām šādu reģistru nav ieviesusi.

Vitālijs Orlovs
Sociālo un darba lietu komisijas deputāts (Saskaņa)

Mēs nolēmām to, ka būs vienots reģistrs, klīnika, kas nodarbojas ar mākslīgo apaugļošanu nodos datus NVD, un Veselības inspekcija sekos līdzi, lai donori nebūtu…olšūnas sieviete nevarēs nodot vairāk nekā trīs reizes.

Vienlaikus izskatīšanai nodoti grozījumi likumā, kas paredz aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Atbildīgās darba grupas vadītājs turpina uzstāt, ka sievietei par olšūnu donoru labāk ir kļūt pēc bērna dzemdēšanas. Politiķi arī rēķinās ar iespēju, ka līdzīgi kā iepriekšējās reizēs, arī šoreiz pie Saeimas varētu tikt rīkota protesta akcija. Tikmēr portālā “Manabalss.lv” turpinās parakstu vākšana pret ierosinājumu noteikt ierobežojumus olšūnu ziedošanai. Iniciatīvas autori norāda, ka grozījumi likumā ierobežo cilvēktiesības.

0 Komentāru