1 komentārs
Saeimā vērtēs situāciju Latvijas psihiatriskajās slimnīcās, kur uzturas bērni
LETA

Atklātie pārkāpumi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā”Ainaži” atklāj skaudru patiesību – garīgās veselības aprūpē Latvijā valda pamatīga krīze.

Trešdien, 14. februārī, par samilzušajām problēmām psihiatrijas nozarē spriedīs Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā.

Sēdē piedalīsies Veselības ministrijas pārstāvji, tiesībsargs Juris Jansons, Latvijas Ārstu biedrības pārstāvji, kā arī Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Elmārs Tērauds. Viņš skaidro, ka psihiatrija pēc neatkarības atgūšanas atdzima ļoti strauji un bija daudzsološa nozare, taču zemā atalgojuma dēļ šobrīd tajā vērojams akūts speciālistu trūkums.

Trūkst ne tikai psihiatru, jo īpaši bērnu, nepietiekams esot arī nozares finansējums, norāda Veselības ministrijas pārstāvji. Latvijā kopumā ir tikai 50 psihiatru, 16 no tiem specializējušies bērnu psihiatrijā. Lielākā daļa no tiem strādā Rīgā.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Kārtējais ielāps uz ielāpa.Vai kādam nebūs drosme visu sistēmu sākt no paša sākuma sakārtot. Piemēram, kā tik " smagā" klīnikā nokļūst bērni ar tikai disciplīnas problēmām?Kura komisija dod akceptu?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl