2 komentāri

Līdzīgi kā citviet Eiropā, arī Latvijā sākušās diskusijas par izmaiņām imigrantu izraidīšanas kārtībā. Saeimas opozīcija aicina mainīt likumu, lai paplašinātu tiesības deportēt iebraucējus, ja viņi pastrādājuši noziegumu. Taču priekšlikums tiek vērtēts pretrunīgi. Iebildumi ir juristiem, kuri norāda, ka izmaiņu ieviešana Latvijai draud ar starptautisku tiesvedību.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas darba kārtībā nonākušas izmaiņas Patvēruma likumā. Saskaņā ar likumu imigrantus drīkst izraidīt, ja viņi rada draudus valsts drošībai. Opozīcijas partija Latvijas Reģionu apvienība piedāvā mainīt likumu, paplašinot drošības apdraudējuma jēdzienu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likums paredz, ka bēgli vai patvēruma meklētāju ir jādeportē, ja pastrādāts sevišķi smags noziegums. Opozicionāri aicina svītrot vārdus “sevišķi smags”, lai iebraucējus varētu izraidīt par jebkuru pastrādātu noziegumu.

Pret šo priekšlikumu iebilst juristi, norādot, ka tas ir pretrunā ar konvenciju, kas aizsargā bēgļu tiesības. Līdz ar to Latvijai draudētu starptautiska tiesvedība.

“Jebkurai valstij ir ļoti plaša rīcības brīvība īstenot savu migrācijas politiku, kontrolēt, kas ieceļo šajā valstī, kas tur uzturas. Citiem vārdiem sakot, demokrātijai ir pienākums sevi aizsargāt. Tajā pašā laikā demokrātija sevi var aizsargāt tikai ar demokrātiskām metodēm. Pretējā gadījumā tā zaudē savas tiesības sevi saukt par demokrātiju,” norāda Ārlietu ministrijas pārstāve Kristīne Līce.

Foto

“Ja šai personai nav drošas valsts, uz kurieni viņu izraidīt, mēs faktiski varam viņai atņemt statusu, bet viņu nevaram dabūt ārā no Latvijas, vienkāršiem vārdiem sakot. Man liekas, tas ir tas būtiskākais, ar ko šobrīd arī Eiropa saskaras un kuram nav tāda laba risinājuma,” saka Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa.

Savukārt idejas autori šiem iebildumiem oponē. LRA pārstāvošā Saeimas deputāte Inga Bite norāda: “Tas, ko faktiski sakāt jūs, ir tā: ārā ir ziema, ārā ir auksts. Mēs esam uzaicinājuši pie sevis cilvēku, kuram salst, kuram nav atbilstoša apģērba. Mēs viņu esam pabarojuši, nomazgājuši, apģērbuši. Un tad viņš var sākt mūs terorizēt. Tad viņš var mūs aplaupīt, mūs sist, darīt ar mums, ko viņš grib. Un mēs viņu atpakaļ aukstumā izlikt nevaram, jo tur viņš varbūt nosals. Manuprāt, šāda interpretācija īsti nav korekta un atbilstoša pret Latvijas iedzīvotājiem.

Izraidīšanas nosacījumu atvieglošanu deputāti vērtē piesardzīgi, norādot, ka Saeima nonākusi lielas izšķiršanās priekšā. “Ja mēs noraidām šo likumprojektu, ko sabiedrībai pasakām? Ko mēs darīsim ar imigrantu, kas ir atnācis uz mūsu mājām, izdarījis šeit noziegumu, un pēc tam ieliekam viņu cietumā par savu nodokļu maksātāju naudu barojam visu laiku,” saka Saeimas deputāts no ZZS.

Likuma labojumi tomēr netika noraidīti. Deputāti ministrijām deva mēnesi laika, lai izvērtētu starptautisko pieredzi, jo virkne valstu, tostarp Vācija, sākušas mainīt nosacījumus imigrantu deportēšanai. Pēc tam komisija lems, vai izmaiņas Patvēruma likumā virzāmas balsošanai Saeimas sēdē.

Video

TOP komentāri

  • Raimonds
  • saika
    +1 +1 0

    saika

    Un pienjemt likumu kad tie beglji nedrikst vienkopus atrasties vairak par 2 pieaugushajiem cilvekiem,neskaitot bernus! jo kur ir bars melno,tur ari bardaks!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl