Saeima varētu lemt par pilnīgu smēķēšanas aizliegumu darbavietā

5 komentāri
Saeima varētu lemt par pilnīgu smēķēšanas aizliegumu darbavietā
Foto: LETA

Varētu lemt par pilnīgu smēķēšanas aizliegumu darbavietā. Šos ierobežojumus deputāti atbalstīja pārliecinoši. Pret bija tikai četri deputāti, atturējās trīs. Lielākas domstarpības varētu būt marta beigās, kad likumprojekts tiks skatīts galīgajā lasījumā. Ļoti iespējams, ka tajā tiks iesniegti vēl striktāki priekšlikumi, tostarp par aizliegumu smēķēt darbavietās. Ivo Jurkāns noskaidroja, ka vismaz daļa Saeimas deputātu no savas smēķētavas parlamenta ēkā atteikties nevēlas.

Jautājumu par pilnīgu aizliegumu smēķēt darbavietās, tostarp īpaši šim nolūkam izveidotās telpās, pērnā gada nogalē skatīja valdība. Taču toreiz vairāku citu ierobežojumu starpā šī norma atbalstīta netika.

Foto

Tagad, kad tabakas izstrādājumu likumprojekts nonācis Saeimā, trešajā – galīgajā – lasījumā jautājums varētu parādīties no jauna. Šāda informācija ir Eināram Cilinskim, kas atbildīgajā Sociālo un darba lietu komisijā ir jautājuma referents.

Trešais lasījums paredzēts mēneša beigās, līdz ar to deputātiem vēl ir laiks. Taču atšķirībā no pārdošanas ierobežojumu teju vienbalsīgas atbalstīšanas atteikšanās no smēķētavas, kāda ir arī pašā parlamentā, varētu nebūt tik vienkārša.  Tās pastāvīgie apmeklētāji uzskata – tāpēc jau tā ir izveidota, lai norobežotos no pārējiem.

Tikmēr nesmēķējošie deputāti uzskata, ka pīpmaņu izdzīšana uz ielas būtu tikpat loģisks solis, kā atteikšanās no kūpināšanas lidmašīnā vai krogos.

Lai arī iepriekš piekritusi kompromisam, atbalstu vēl lielākiem ierobežojumiem tagad pauž Veselības ministrija.

Video

5 komentāri