Komentāri

Saeimā aktualizēts jautājums atteikties no iespējas parlamenta balsojumos ”atturēties”. Opozīcija bija izstrādājusi labojumus Saeimas Kārtības rullī, paredzot, ka turpmāk deputāti drīkstēs balsot tikai ”par” vai ”pret”. Tautas kalpu vairākums ideju noraidīja, no viņiem 21 deputāts atturējās.

Portālā “Manabalss.lv” ir savākti vairāk nekā 11 000 parakstu par iniciatīvu ”Likvidēsim Saeimas deputātiem iespēju balsojumos atturēties”. Reaģējot uz iedzīvotāju neapmierinātību, opozīcijā esošie Latvijas Reģionu apvienības deputāti izstrādājuši labojumus Saeimas kārtības rullī, paredzot atcelt iespēju atturēties. Politiskajā spēkā uzsver – lai katrs politiskais spēks konkrēti formulētu savu pozīciju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeimas Kārtības rullis paredz, ka deputāti var balsot ”par”, ”pret” un atturēties, kas pēc būtības ir balsot ”pret”. Tieši balsojums ”atturas” pārvilcis svītru daudzu lēmumu pieņemšanai. Piemēram, 2011. gadā Valsts prezidents Valdis Zatlers ierosināja Saeimas atlaišanu, jo deputāti neatbalstīja kratīšanu Aināra Šlesera dzīvesvietā. Toreiz par balsoja 35, pret 7, bet ”atturējās” 37. Tomēr vairums deputātu arī šodien nebija noskaņoti šķirties no iespējas palikt malā.

Rezultātā par reģionāļu izstrādātajiem labojumiem Saeimas kārtības rullī nobalsoja 13 deputāti, pret bija – 46, bet atturējās 21 tautas kalps. Starp tiem kuri atturējās pārsvarā bija Saskaņas deputāti un daži ”No Sirds Latvijai” politiķi. Vairāku valstu parlamentos iespēja atturēties nepastāv – piemēram, Lielbritānijā, Īrijā, Maltā, Nīderlandē, Slovēnijā un citur.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl