Saeima tomēr noraida priekšlikumu liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas

0 Komentāru
Saeima tomēr noraida priekšlikumu liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas
Foto: f64

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā, kas paredz virkni izmaiņu, tomēr deputāti noraidīja ierosinājumu liegt nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas.

Saeimas deputātiem par šo jautājumu bija debates gan šodien parlamenta sēdē, gan iepriekš Sociālo un darba lietu komisijas sēdēs. Šo likumprojektu Saeima iepriekš vairākas reizes izslēdza no sēdes darba kārtības, kā arī lēma pagarināt priekšlikumu iesniegšanas termiņu.

Tomēr šodien deputāti pretēji iepriekš Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā lemtajām neatbalstīja aizliegumu nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas. Tātad arī turpmāk par dzimumšūnu donoru varēs būt vesela persona – vīrietis vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sieviete vecumā no 18 līdz 35 gadiem.

Likuma izmaiņas paredz arī to, ka Latvijā darbosies vienots dzimumšūnu donoru reģistrs.

Tāpat likuma pantā par valsts un pašvaldību kompetenci seksuālās un reproduktīvās veselības jomā noteikts, ka grūtniecei, kura vēlas mākslīgi pārtraukt grūtniecību, valsts nodrošina iespēju saņemt konsultāciju pie ģimenes ārsta vai pie cita speciālista, kura apmācīta sniegt šādu konsultāciju. Ministru kabinets noteiks šīs apmācības programmas saturu un apmācības nodrošināšanas kārtību.

Sākotnēji plāni aizliegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas iepriekš raisījuši vairākas protesta akcijas pie parlamenta ēkas. Ap 100 cilvēki šorīt pie Saeimas protestēja pret ierosinājumu aizliegt nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas.

0 Komentāru