Komentāri

No 1. jūlija varētu tikt samazināts dubultā neapmaksāto virsstundu skaits, kas atšķirībā no citām nozarēm kopš krīzes gadiem šobrīd bieži vien jāstrādā veselības aprūpe strādājošajiem.

To paredz šodien Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi Ārstniecības likumā. Pilnībā atgriezties pie standarta virsstundu darba apmaksas medicīnā plānots 2020. gadā. Līdz tam brīdim tā dēvētais normālais pagarinātais darba laiks pakāpeniski tiks samazināts, nedaudz ceļot par to arī samaksu. Šogad šim mērķim nepieciešami divi miljoni eiro un turpmāk ik gadu – četri miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saeima likuma grozījumus skata steidzamības kārtā un galīgajā lasījumā plāno pieņemt pēc nedēļas. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība maija vidū aicināja veselības aprūpes darbiniekus brīvprātīgi brīdinājuma akcijas veidā atteikties strādāt virsstundas no 1. jūlija līdz 31. jūlijam.

Tā kā veselības aprūpē trūkst darba roku, šāda akcija varētu būtiski ietekmēt arī pacientus.

Tomēr, ja līdz 1. jūlijam stāsies spēkā grozījumi Ārstniecības likumā, kas samazinās virsstundu skaitu jau šogad, arodbiedrība ir gatava lemt arī par brīdinājuma akcijas apturēšanu.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl