Saeima steidz labot Ārstniecības likumu: mediķu virsstundas varētu mazināt no 1.jūlija

Pievienot komentāru

No 1. jūlija varētu tikt samazināts dubultā neapmaksāto virsstundu skaits, kas atšķirībā no citām nozarēm kopš krīzes gadiem šobrīd bieži vien jāstrādā veselības aprūpe strādājošajiem.

To paredz šodien Saeimā konceptuāli atbalstītie grozījumi Ārstniecības likumā. Pilnībā atgriezties pie standarta virsstundu darba apmaksas medicīnā plānots 2020. gadā. Līdz tam brīdim tā dēvētais normālais pagarinātais darba laiks pakāpeniski tiks samazināts, nedaudz ceļot par to arī samaksu. Šogad šim mērķim nepieciešami divi miljoni eiro un turpmāk ik gadu – četri miljoni eiro.

Saeima likuma grozījumus skata steidzamības kārtā un galīgajā lasījumā plāno pieņemt pēc nedēļas. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība maija vidū aicināja veselības aprūpes darbiniekus brīvprātīgi brīdinājuma akcijas veidā atteikties strādāt virsstundas no 1. jūlija līdz 31. jūlijam.

Tā kā veselības aprūpē trūkst darba roku, šāda akcija varētu būtiski ietekmēt arī pacientus.

Tomēr, ja līdz 1. jūlijam stāsies spēkā grozījumi Ārstniecības likumā, kas samazinās virsstundu skaitu jau šogad, arodbiedrība ir gatava lemt arī par brīdinājuma akcijas apturēšanu.

Lasi vēl