Saeimā spriež par minimālo skolēnu skaitu vidusskolās

2 komentāri

Asas diskusijas otrdien, 8. maijā, raisījās Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā, spriežot par valdības noteikumu projektu par skolēnu skaita noteikšanu vidusskolās.

Saeima pērn novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Izglītības ministrija otrdien atbildīgās komisijas deputātus iepazīstināja ar izstrādātā projekta variantu, kas paredz, ka pilsētās minimālais skolēnu skaits klasē būtu 25 skolēni, Pierīgas skolās – 22, reģionālajās skolās 18, bet lauku skolās minimālais skolēnu skaits nedrīkstētu būt mazāks par 12.

Pret šādu sadalījumu iebilda vairāki deputāti, izsakot bažas, ka līdz ar lauku skolu slēgšanu apstāsies arī šo vietu attīstība.

Imants Slišāns
Baltinavas vidusskolas direktors

Austrumu pierobežā skolas nav tikai izglītības centri – tā ir sabiedriskās dzīves un valstiskās apziņas veidošanas centrs, tas ir ne tikai izglītības, bet arī valsts drošības jautājums. Lai valsts būtu droša pierobežā, tai jābūt apdzīvotai, tur jābūt iestādēm, cilvēkiem jājūt, ka viņi ir vajadzīgi Latvijai.

Deputāti aicina projekta izstrādātājus īpaši izdalīt pierobežas skolas, kurās skolēnu skaits varētu būt arī mazāks. Attiecīgā norma jāizstrādā līdz augustam, jo tā stāsies spēkā 1. septembrī.