Saeimā rosina aizliegt Georga lenti

Komentāri

Saeimā kaislības izraisījis likumprojekts, ar kuru Nacionālā apvienība un Vienotību pārstāvošais Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosina Latvijā aizliegt Georga lentes lietošanu.

Pārkāpjot koalīcijas līgumu, likuma autori šodien pretrunīgo priekšlikumu neveiksmīgi mēģināja iekļaut Saeimas plenārsēdes darba kārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumprojekta anotācijā akcentēts, ka cariskajā Krievijā dibinātā Svēta Jura kara ordeņa melni oranžā Georga lente Kremļa mērķtiecīgas darbības rezultātā šodien kļuvusi par vienojošu atpazīšanas zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās, tostarp Latvijā.

Tomēr grozījumi likumā par sapulcēm un gājieniem, kas Georga lentes lietošanu pielīdzinātu nacistiskās Vācijas SS simbolikas vai padomju sirpja un āmura lietošanai, paredzot administratīvu atbildību, netika saskaņoti ar valdības partneriem, kas ir rupjš koalīcijas līguma pārkāpums.

Mēģinot steigā definēt, kas tad īsti ir Georga lente, likuma autori anotācijā izmanto teksta fragmentu kirilicā, ko Valsts valodas likums stingri aizliedz. Pret likumu iestājas partija Saskaņa, kura uzskata, ka ideja aizliegt šos simboliku ir provocējoša.

Tā kā šodien Saeima pretrunīgo likumu neskatīja, tas pārcelts uz nākamo plenārsēdi, kur, visticamāk, tiks noraidīts.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl