Saeimā rosina aizliegt Georga lenti

0 Komentāru
Saeimā rosina aizliegt Georga lenti
Foto: ekrānšāviņš

Saeimā kaislības izraisījis likumprojekts, ar kuru Nacionālā apvienība un Vienotību pārstāvošais Saeimas deputāts Veiko Spolītis rosina Latvijā aizliegt Georga lentes lietošanu.

Pārkāpjot koalīcijas līgumu, likuma autori šodien pretrunīgo priekšlikumu neveiksmīgi mēģināja iekļaut Saeimas plenārsēdes darba kārtībā.

Likumprojekta anotācijā akcentēts, ka cariskajā Krievijā dibinātā Svēta Jura kara ordeņa melni oranžā Georga lente Kremļa mērķtiecīgas darbības rezultātā šodien kļuvusi par vienojošu atpazīšanas zīmi cilvēkiem, kas dzīvo Krievijas propagandas telpā un vēlas Krievijas teritoriālu izplešanos sabrukušās PSRS robežās, tostarp Latvijā.

Tomēr grozījumi likumā par sapulcēm un gājieniem, kas Georga lentes lietošanu pielīdzinātu nacistiskās Vācijas SS simbolikas vai padomju sirpja un āmura lietošanai, paredzot administratīvu atbildību, netika saskaņoti ar valdības partneriem, kas ir rupjš koalīcijas līguma pārkāpums.

Mēģinot steigā definēt, kas tad īsti ir Georga lente, likuma autori anotācijā izmanto teksta fragmentu kirilicā, ko Valsts valodas likums stingri aizliedz. Pret likumu iestājas partija Saskaņa, kura uzskata, ka ideja aizliegt šos simboliku ir provocējoša.

Tā kā šodien Saeima pretrunīgo likumu neskatīja, tas pārcelts uz nākamo plenārsēdi, kur, visticamāk, tiks noraidīts.

0 Komentāru