Saeimā noraida ZZS piedāvājumu uzdot prokuratūrai pārbaudīt atteikšanos no “Pfizer” vakcīnu papildu piegādēm

0 Komentāru
Saeimā noraida ZZS piedāvājumu uzdot prokuratūrai pārbaudīt atteikšanos no “Pfizer” vakcīnu papildu piegādēm
EVIJA TRIFANOVA, LETA

Saeimas vairākums šodien noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegto lēmumprojektu, ar kuru partija piedāvāja Saeimai uzdotu prokuratūrai pārbaudīt amatpersonu rīcību, atsakoties no “BioNTech/Pfizer” vakcīnu pret Covid-19 papildu piegādēm.

Parlamenta debatēs deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) pauda vilšanos, ka opozīcija “tikai tagad ir pamanījusi problēmas, kas bija acīmredzamas jau vakcīnas iepirkuma procesā”. Viņaprāt, tas ir “interesants stils”, kad kāds nevar izdomāt, kam jāsūta iesniegums, un to sūta prokuratūrai.

Politiķis klāstīja, ka viņš šā gada 12. janvārī kopā ar deputātu Juri Jurašu (JKP) par šo jautājumu jau vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), lūdzot skaidrot, kāpēc pieņemts lēmums par tik mazu vakcīnu skaita iepirkumu.

Vienlaikus viņš piebilda, ka situācija kopš tā laika ir attīstījusies, arī Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) par konkrēto jautājumu ir izteicies, un arī KNAB ir ierosinājis resorisko pārbaudi. Feldmans uzsvēra, ka, ņemot vērā jau iesākto resorisko pārbaudi un rosināto dienesta pārbaudi Veselības ministrijā (VM), nav pamats “ņemties un taisīt šovu”, lūdzot nodot lēmuma projektu visām komisijām. Viņaprāt, tas pēc būtības ir absurds un opozīcijai būtu publiskajā telpā jāatbalsta tas, ko viņš ar Jurašu jau izdarījuši.

Savukārt deputāts Ivars Zariņš (S) norādīja, ka šo pārbaudi jāveic kompetentām iestādēm, piemēram, Ģenerālprokuratūrai. “Ja tas būs KNAB, tad būs lēmums, ka tas nav saistīts ar kukuļdošanu. Šeit jāpiesaista Ģenerālprokuratūra, kas skatītu plašākā tvērumā nekā to skatītu KNAB,” teica deputāts.

Viņam esot aizdomas, ka koalīcija “zina, jūt un saprot, ka šajā iepirkumā viss nav tīri”. “Tas pats ir par masku un respiratoru iepirkumu, apejot likuma prasības, ignorējot, ka prece neatbilst dokumentiem, atklājās, ka respiratori nav lietojami un nav atbilstošas kvalitātes,” pauda politiķis.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputāti bija iesnieguši parlamenta lēmumprojektu, lai uzdotu prokuratūrai veikt pārbaudi tiesiskos un faktiskos apstākļus, lēmuma pieņemšanā atteikties no lielākas “BioNTech” un “Pfizer” vakcīnu devu piegādes, noskaidrojot iesaistīto institūciju un amatpersonu rīcības tiesiskumu un pamatojumu.

Deputāts Viktors Valainis (ZZS) iepriekš norādīja, ka pašlaik ārkārtējās situācijas laikā, valsts amatpersonu rīcība ir vērtējama un sverama ievērojot tās virsuzdevumu – sabiedrības veselības un dzīvības aizsardzība.

Tagad jau noraidītajā Saeimas lēmumprojektā akcentēts, ka Ministru prezidents ir atbildīgs par valdības darbu, sadarbību starp ministrijām un kopējo valdības stratēģiju, kā arī par efektīvu un operatīvi organizētu darbu, lai aizsargātu Latvijas iedzīvotāju veselību un dzīvību.

LETA iepriekš vēstīja, ka savukārt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā noraida ZZS pārmetumus par atteikšanos no vakcīnu pret Covid-19 papildu piegādēm.

0 Komentāru