Saeima noraida ideju par terašu darba laika pagarināšanu

1 komentārs

Saeimas komisija noraidījusi iniciatīvu par kafejnīcu terašu darba laika pagarināšanu. Eksperti domā, ka tieši hokeja čempionāta laikā cilvēku pulcēšanās terasēs var radīt lielu Covid-19 izplatības risku. Taču drīzumā vakcinētajiem varētu būt pieejama ēdināšanas iestāžu apmeklēšana telpās. Pretimnākšanu varētu saņemt arī jaunieši, kuri spēlē hokeju, ļaujot arī viņiem trenēties, stāsta TV3 Ziņas.

Starp daudzajiem jautājumiem par iespējamiem atvieglojumiem pandēmijas laika ierobežojumos ilgākās diskusijas izvērtās tieši par terašu darba laiku. Latvijā tās drīkst darboties no plkst. 6.00 līdz 21.00, bet, piemēram, Lietuvā līdz plkst. 22.00 un drīzumā, iespējams, līdz pat pusnaktij.

Ekonomikas ministrijā atzīst, ka īpaši uz darba laika palielinājumu uzstāj Jūrmalas uzņēmumi, uzsverot, ka līdz ar gaišajiem vakariem klienti labprāt paliktu terasē ilgāk par deviņiem vakarā. Tomēr ministrijas pret šo ideju ir noraidošas.

”Iepriekšējā nedēļā OVG grupā saistībā ar hokeja čempionātu un spēļu vērošanu tika lūgts EM vērsties pie nozares ar papildu epidemioloģiskās drošības prasību skaidrojumu, ko arī darījām. Šobrīd pēc noteikumiem plkst. 21.00 terases beidz darbu, tiek izslēgti televizori – vai tur tiek translēts ”youtube”, vai hokejs, tas vairs nav svarīgi,” saka Ekonomikas ministrijas pārstāve Dace Butāne.

Vaicāts, vai ir iespējams dot sabiedrībai kādu cerību par atgriešanos ”normālā dzīvē”, veselības ministra padomnieks Kaspars Bērziņš skaidro: ”Manuprāt, mēs tomēr sāksim ar pakalpojumiem iekštelpās, lai vairāk komersantiem dotu iespēju, pēc tam skatīsimies šo iespēju. Bet tas ar EM jāizrunā.”

Šī ideja gan raisīja neizpratni daļai komisijas deputātu, jo, pēc veselības ekspertu iepriekš teiktā, tieši iekštelpās ir lielāks risks infekcijas izplatībai nekā svaigā gaisā.

”Spriedīsim par iekštelpām, nevis ārtelpām. To, ko dzirdējām šajā komisijā no Perevoščikova kunga par iespējamo vīrusa izplatību ārtelpās. Vai tad esam to visu aizmirsuši? Varbūt paskatāmies un izvērtējam pēc būtības šos priekšlikumus,” skaidro Saeimas deputāts Raimonds Bergmanis (ZZS).

Finālā ar balsu vairākumu komisija noraidīja ideju par terašu darba laika pagarināšanu. Noraidīti arī vairāki citi rosinājumi, piemēram, ļaut jebkuram apmeklēt hokeja čempionāta spēles un deputāta Tavara rosinājumu par uzdevumu valdībai noteikt kārtību starptautiskām sporta sacensībām ar skatītājiem.

Attiecībā uz jauniešu hokeja nodarbībām deputāti bija pielaidīgāki. Iecerēts īstenot kontrolētus pilotprojektus, lai izvērtētu, kā strādā drošības protokoli. Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāsagatavo pilotprojekta piedāvājums, un valdība par to varētu lemt 1. jūnija sēdē.
1 komentārs