Saeimā meklē, kurš atbildīgs par miljona zaudējumiem Rīgas ostā

Komentāri

Zaudējumi vairāk nekā miljona eiro apmērā, bet atbildīgo par to radīšanu nav – šāda situācija izveidojusies Rīgas brīvostā, kas ir sodīta par konkurences principu ilgstošu neievērošanu.

Trešdien atbildīgo meklēšanai pievērsās Saeimas deputāti, kurus Valsts kontrole iepazīstināja ar revīzijas rezultātiem. Tajā aplēsts izdevumu apmērs, kas Rīgas brīvostas pārvaldei radies, pārkāpjot konkurences nosacījumus velkoņu pakalpojumu organizēšanā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zaudējumi pārsniedz 1,3 miljonus eiro. Tos radījis Konkurences padomes (KP) uzliktais sods, ko ostai nācās samaksāt, un tiesvedību izdevumi.

Līdz ar to Valsts kontrole ir uzdevusi izvērtēt ostas amatpersonu atbildību. Taču Rīgas brīvostas pārstāvis Artis Stucka (ZZS) atzina, ka lēmums par kādas personas sodīšanu nav pieņemts.

Šādu attieksmi asi kritizē gan Valsts kontrole, gan KP, kuras priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama norāda, – runa ir par publiskiem resursiem un summa ir milzīga.

Video: Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama par Rīgas brīvostas rīcību

Plašāk par to, pie kāda rezultāta nonāca Saeimas deputāti, trešdien ziņās plkst.20:00!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl