Saeima lielā vienprātībā par KNAB šefu apstiprina militāro izlūku Straumi

2 komentāri

Saeimas deputāti par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) jauno vadītāju apstiprinājusi bijušo spiegu Jēkabu Straumi, ziņo TV3 korespondents Jānis Eglītis.

“Par” Straumes ievēlēšanu balsoja 86 deputāti, bet “pret” nebija neviens.

Pēc ievēlēšanas Straume vērsās pie visiem korumpantiem, apelējot pie to sirdsapziņas un aicināja padomāt par Latvijas valsts un savu bērnu nākotni.

Deputāti KNAB vadītāja amatā apstiprina Straumi:

Jau ziņots, ka iepriekš Straume par savām prioritātēm nosauca atjaunot KNAB kolektīvu, novērst sašķeltību birojā un veicināt valsts tautsaimniecības izaugsmi caur korupcijas novēršanas prizmu.

1976. gadā dzimušais Straume vairāk nekā 16 gadus strādājis MIDD, no tiem desmit gadus – pārvaldes priekšnieka amatā. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un apkarošanas birojā.

Tāpat Straume darbojies kā MIDD pārstāvis NATO Pretizlūkošanas dienestā Afganistānā, Mazārešarīfā, un kā MIDD pārstāvis NATO struktūrā Beļģijā un Afganistānā, Kabulā.

Papildus akadēmiskajai izglītībai ieguvis plaša spektra zināšanas kvalifikācijas celšanas kursos ASV un NATO struktūrās.

Straume ir Satversmes aizsardzības biroja izsniegta pirmās kategorijas speciālā atļauja pieejai sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem, kā arī NATO drošības sertifikāts darbam ar NATO ”Secret” līmeņa informāciju.

2 komentāri